Profi traktory



Stránky: 1,  2   
host - 66.131 (?) 
25.1.2011 7:43, zobrazeno: 19749x

Který zahradní traktor upřednostnit? Kubota GR 1600 II nebo iseki SXG 15H? Máte někdo zkušenost s ťěmito stroji?

       Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 239.112 (?), 25.1.2011 17:55

Jsou to stroje v cenové relaci nového automobilu. Pro běžně pracujícího ve mzdě, který se jejich používáním neživí je pořízení tohoto stroje neekonomické. Takže zkušenosti s těmito značkami budou mít lidé pracující s nimi ve firmách. Takoví ale většinou nemají počítač, natož internet, aby se o své poznatky podělili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.221 (?), 25.1.2011 23:08

U nás jezdí Kuboty vyší třídy 2100 a chlapi si je hodně chválí. Já sám jsem uvažoval o té 1600, ale nakonec jsem pořídil starší JD 430. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.118 (?), 27.1.2011 21:28

Osobně bych Vám doporučil u takového nákupu navštívit obě zastoupení a vidět traktory nejenom fyzicky, ale i sám je oba vyzkoušet v praxi a popovídat z očí do očí i o ceně. Mě osobně toto velmi pomohlo a to jsem okolo toho strávil ještě desítky hodin viz diskuze. Není to investice na rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Černoch - (34) - 214.236 (?), 27.1.2011 22:08

co třeba vyzkoušet značku Branson s motory Cummins. Dle mého za velmi rozumnou cenu v odpovidající kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.112 (?), 9.2.2011 18:00

Tak co, moc praktických zkušeností s profi stroji není. "Chlapi říkali" - to je zkušenost. Na co taky domů profi stroj - jen ze snobismu, že na to mám? Kubota nic moc na 2 ha sečení. Branson taky ne, raději NIKO nebo SHIBAURA a nebo GIANNI FERRARI. Ano, jedině GIANNI FERRARI. Servis nevím kde mají. Hodina práce bude ale jako u Mercedesu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.221 (?), 10.2.2011 11:49

Otázka je na jakou plochu ten traktor budete používat. Já seču se starším komunál JD430 2ha a nemůžu si to vynychválit. Záběr 155 a spotřeba nafty 2L na motohodinu. Mužu to porovnat s Wisconsin riviera a přestože to seče dobře, je to proti JD hračka a neumím si představit, že bych stím sekal tu samou plochu. S Wisconsinem seču cvičák 4000m2.   Myslím si, že pokud toho máte víc profi se vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.4 (?), 10.2.2011 19:59

Giaanni Ferrari má servis v Brně v Profigrassu.   Jinak je to stroj opravdu z jiné cenové kategorie (záleží jaký typ zvolíte). S těmi stroji mám dlouholeté praktické zkušenosti z komunálu, a pro profi využití těžko budete hledat něco lepšího. Ale mají myslím i stroje poloprofi pro menší pozemky a za přijatelněší cenu. Chce si to na místě prohlédnout a předvést a pak se rozhodnout. Určitě nebude problém se s něma domluvit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.3 (?), 23.2.2011 8:07

Nesouhlasím s Vámi. Měl jsem zahradní traktor Karsit 17Hp a po 5ti sezónách toho měl plné brýle. Seču kolem 1,5ha členitého terénu a profi stroj je o něčém jiném. Mám Kubotu GR21 II s košem 450l. Oproti zmíněné 1600 je rozdíl v hnané přední nápravě a třívalcovém motoru. V DE se dá nový koupit za cenu tady prodávané 1600. Vřele doporučuji - spotřeba okolo 2l na mh, tichý chod a zmíněnou plochu zvládá cca 3x rychleji než výše zmíněný benzínový (který táké nebyl zadarmo - 96tis). Někdo to může vidět jako snobismus, ale jestli sedím každých 14 dní na traktůrku 6hodin nebo 2 je pro mě velký rozdíl a to nemluvím o ovládání a obratnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 20.2.2013 21:25

Osobně by jsem šel do Kuboty at 1600 nebo 2100,jsou to pracanti, podobně jako Goldoni.A v celku přijatelne cenove relaci, mam na mysli nove stroje nikoli bazar kdy neni jistota prvotniho zachazeni.Kubotou i Goldonim obhospodařuji sve čtyři ha plus obecni komunalni prace.Je velkou moji vyhodou, že značkovy servis pro oba traktory mam deset km daleko, a pokud sam na problem nebo udržbu nestačim tak tam jsou ochotni mi pomoci.Nevim k jake praci traktor použivate, ale rozhodně je vyhodnějši prvotně si připlatit za hrabaky než travnaky.Pro tuto cenovou investici je rozhodně uvažovat o celoročnim využiti a praci pro něj.Pro zahradnictvi a sadařstvi jsou to perfektni stroje.Pro majetnějši a neškudlici finance potom existuje špička v podobě Antonia Cararro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika