Proč nestartuje sekačka?



host - 72.29 (?) 
13.4.2009 23:45, zobrazeno: 77852x

Dobrý den, poradí mi prosím někdo nějaký fígl, jak nahodit motor u sekačky? Dostal jsem starší sekačku s motorem Tecumseh Vantage, prý po servisu a s novou svíčkou, ale trápím se a dřu při startování a motor ani neblafne. Co s tím? Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 135.246 (?), 14.4.2009 0:10

Položme si základní kontrolní otázky:

Hází to jiskru?

Jde tam benzin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.231 (?), 14.4.2009 17:51

Benzin tam jde, protože svíčka je vlhká. Jiskru jsem zkoušel, ale s pomocí ženy, ta nemá tu razanci při natahování startéru. Ale mám pocit, že právě nic nepřeskočilo. Tak teď nevím, do čeho vrtnout, abych poskočil dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.242 (?), 14.4.2009 19:28

Dobrý deň. Spomente si či Ste náhodou niekedy nezastavil motor pri kosení na nejakom kameni, koreni a pod. Demontujte vrchný kryt a pozrite z hora na zotrvačník. Na hriadeli je klinok a ten musí pasovať s drážkou na zotrvačníku. Stáva sa že pri náraze sa strhne. Ak je to posunuté nastáva zlé časovanie a iskra ja v háji. Ale je to len jedna z možností pri ktorej si majiteľ môže myslieť že zapaľovanie je zlé, ale to nie je pravda. Toť moja osobná skúsenosť s týmto motorom, ktorý osobne mám na svojej kosačke. Vymeniť klinok a motor beží ďalej. Len bacha pri sťahovaní zotrváka, je to krehké.

PS: Jedno však doteraz nechápem ani ja prečo to nedávalo žiadnu iskru. Pri posune by malo nastať odpálenie v nesprávny čas, ale tam to nedávalo iskru žiadnu až po výmene. MČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.244 (?), 14.4.2009 19:48
Tady asi v domácich podmínkách bedete muset použít prakticky hesla zkouška -omyl, pokud máte vlhkou svičku tak ji vyměnte, pokud to nepomůže tak zkontrolujte kabel +koncovku, pokud opět nic tak zkomtrolujte ovládání zhasínání motoru zda li někde ovládáni nevysí a tudíž není přerušen obvod, pak už zbývá jen přeměřit magneto zda li dává proud.Přeji brzké odstranění závady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.62 (?), 12.6.2013 12:34

Dobry den, mam tiež problem s kosačkov - nie a nie naštartovat. Iskru dava, benzin tiez. Čo s tím je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 14.4.2009 20:13
Nevím, jestli je na vašem motoru sytič nebo primer, ale pokud máte sytič, podívejte se, zda se spíná, a pokud ano, zda spíná úplně. Pokud ne, je svíčka sice vlhká, ale motor nechytne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.231 (?), 20.4.2009 15:32

Ahoj všichni, tak už jsem s tou zlobivou sekačkou posekal zahradu! Chtěla jen pořádně nabumbat - 2x jsem nastříkal benzín přímo do sání, párkrát zachrchlala a pak už si jen vrněla. Každé další startování bylo "na drc". Takže to nebylo tak bolestivé a jsem spokojený. Už žádná zamotaná a přesekaná šňůra :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.126 (?), 26.4.2009 20:52

Odmontujte kalíšek pod plovákem a zkontrolujte plovák. Mě se jednou zasekl.

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.88 (?), 12.6.2013 15:21

zdravím odkial ste? nekupil ste tu kosačku od jedneho pana z bratislavy?

on totiž to dovaža a servisuje kosačky, nedavno mal na predaj tiež tecumseh vantage 35, po komplet servisu nova sviečka, tesnenia, a olej.

ja som od neho kupil takmer novu kosačku a som snou nadmieru spokojny. opakujem dovaža ich z rakuska z amstetenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika