Problém s opětovným nastartováním sekačky Mountfield Toro 600



Stránky: 1,  2   
host - 174.190 (?) 
1.6.2008 21:00, zobrazeno: 52357x

Dobrý den, mám sekačku Mountfield TORO 600 s motorem B&S. Zahájení sekání není problém - stačí 3-4 zapumpování a chytne bez problému. Problém nastává když vypnu motor (cca po 30 a více minutách) a následně se pokusím znovu nastartovat. Prostě se nepovede. Podaří se až po nějakém delším odpočinutí a vychladnutí, jinak ne. Svíčku jsem měnil za novou a následně za starou a vždy stejný výsledek.

Máte někdo podobný problém? Nebo nějaký tip jak předejít tomuto problému? Děkuji honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 174.190 (?), 1.6.2008 21:25

Tip- asi vadná membrána

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.190 (?), 1.6.2008 21:49

Tato sekačka nemá membránu, ale karburátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 2.6.2008 8:30

Zdravím, zkusil bych se podívat na mezeru mezi magnetem a zapalováním a možná trochu zmenšit mezeru mezi kontakty svíčky. Mezera mezi setrvákem a zapalováním má být asi 0,3- 0,5 mm. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.23 (?), 2.6.2008 8:31

Mám stejný typ sekačky a když startuji za 30 minut, musím opětovně napumpovat 3-4 x benzin, potom chytne na první škubnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.0 (?), 2.6.2008 13:16

Zahřátý motor je u tohoto typu sekačky možné zpravidla startovat i bez použití primeru, pokud se balónek použije stejně jako při studeném startu, může naopak docházet k „ulití“ motoru. Problém nastartovat teplý motor může souviset i s nesprávnými ventilovými vůlemi, ale v takovém případě by se měl běžný uživatel obrátit na servis.

Příčina může spočívat v tom, co uvedl Standa, tedy v zapalování. 
Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.29 (?), 11.6.2008 8:56

Dobrý den, mám sekačku B S od Mountfield s označením R484TR s pojezdem.Sekačka je asi 8roků stará, používaná v každé sezoně asi  60hodin. Sekačka začala hodně kouřit a nejde do otáček.Rozebral jsem ji, vyčistil filtr, dal nový olej a novou svíčku ale je to pořád stejné.Další věc které jsem si všiml je že má podstatně větší spotřebu benzinu.Nemáte tip čím by to mohlo být? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martajs - (2) - 167.77 (?), 20.7.2012 20:57

Zdravím, start zahřátého motoru je závada nesprávné vůle ventilů. Teplem se vůle zmenší a pak nastanou tyto problémy.

Stačí sundat výfuk, pod ním je víčko ventilů upevněné dvěmi šrouby. Ty se povolí lehce poklepat po víčku třeba rukojetí šroubováku a opatrně sundat.

Při horní úvrati (píst je v horní poloze, dá se to ověřit šroubovákem vloženým do otvoru po zapalovací svíčce) V této poloze jsou oba ventily uzavřeny a musí mít vůli. Vůle sacího ventilu 0.20 a výfukového 0.25 mm (měřeno spárovou měrkou) pokud je vůle menší tak ji vytvoříme přeloženým smírkovým papírem. Není se třeba toho bát a platit zbytečně drahý servis. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.238 (?), 2.7.2008 16:11

Dobrý den, tip bych měl. Pokud má motor vyšší spotřebu a kouří černě, dochází ke spalování příliš bohaté směsi, což by mohl být důsledek poškozené membrány. Membrána se nalézá mezi benzínovou nádrží a karburátorem. Aby způsobovala popisované problémy nemusí být vyloženě roztržená, ale stačí, aby byla jen deformovaná nebo vytahaná. Zkuste ji vyměnit a uvidíte.

JL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.36 (?), 2.9.2010 15:52

Zdravim, mozna s krizkem po funuse - ALE:

stejne symptomy vykazovala moje sekacka pri znecistenem vzduchovem filtru.

Po vycisteni se zvedl vykon, snizila spotreba i kourivost.

Karel Macko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika