Převodovka zahradni sekačky - olej



host - 216.103 (?) 
17.4.2012 19:16, zobrazeno: 13904x
Prosim o radu. Mam zahradni sekačku, kterou jsme na podzim s otcem rozebrali vyčistili nabarvili atd. Nicméně tatík byl iniciativni a rozebral i pojezdovou prevodovku a samozřejmě vylil olej, že ho vyměníme. A ma prosba zní: Na rovinu se mi nechce kupovat litr převodového oleje. Lze použít polosyntetický mototorový olej? Převodovka má šnekový převod. Myslite že motorový olej má jiné mazací vlastnosti než převodový? Diky za radů. S pozdravem LM.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 17.4.2012 19:43

je tam počtení, olej motorový je na teplo stavěný, převodový spíš na vysoké tlaky a namáhání, nevím jaké je převodovka konstrukce a jaké je tam namáhání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 17.4.2012 20:41

Kdyby tam nebyl šnek, tak je to pro tento účel skoro jedno. Ale šnek je potvora, musí se dobře mazat. Chtělo by to ten převoďák, ideálně hypoidní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.103 (?), 17.4.2012 22:33

Díky za pomoc. Nicméně pořád o tom přemýšlím a myslím že motorový olej má větší nároky př.: teplota, mazivost (větší tření) atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 18.4.2012 6:42

Nepřemýšlejte a věřte, nebo si přečtěte něco na oleje.cz. A už vám to psal kolega, základní rozdíly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 21.10.2013 19:50

Dobrý den.Po původním majiteli jsem dostal k zahrádce i tuto obyčejnou sekačku, která bohatě stačí.Když jsem kontroloval olej jestli je ho dost, tak mi připadal dost hustý a mravně černý-na otázku jak je starý mi původní majitel sdělil, že ho nikdy neměnil cca 5 let.Jaký by byl tedy ideální olej do této sekačky a existují nějaké proplachovače na vyčištění nebo lépe přímo rozebrat


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.219 (?), 21.10.2013 20:07

Jakýkoli motorový / např 10W - 40 / obvykle 0,5-0,6 l jednou ročně. Určitě bych sháněl i vzduchový filtr.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 21.10.2013 20:08

Proplachovače existují, ale váhám, zda v takovémto případě má smysl je použít. Asi by než výplach bylo lepší nalít nový olej a zkrátit interval výměny řekněme na takových 5 - 10 mth. a vyměnit znovu. Jakýkoliv olej pro zahradní techniku SAE 30, nebo jakýkoliv levný automobilový 10w40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.219 (?), 21.10.2013 20:27

Těsně před výměnou oleje motor nastartujte a nechejte proběhnout a zahřát, usazeniny ze dna olejové vaničky vylejete s vyběhaným olejem. Ne všechny motory mají na olej vypouštěcí šroub, vylívá se nakloněním sekačky nalívacím hrdlem.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.107 (?), 22.10.2013 1:35
Na šnekový převod hypoidni olej, někdo kdo má mf70,by Vám ho mohl dát.A co se týká motoru, tak SAE30 je do zahradní techniky, ale pokud chcete celoroční(což nemá u sekačky význam),tak je to 10W30,nebo 5W30,protože máte vzduchem chlazený a rozstřikem mazaný motor.Tento olej používá např. ford z důvodu samostavitelných ventilů,40-ka je hustší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika