převodovka Tuff Torq K46 & K62



Stránky: 1,  2,  3   
RadimL - (9) - 95.126 (?) 
2.4.2008 21:10, zobrazeno: 61486x

Ahoj,

rád bych se zeptal čím se liší převodovka Tuff Torq K46 a K62. 

Z toho co se píše v běžných info u jednotlivých zahradních traktorů je zřejmé, že K62 má uzávěrku a K46 ne. Já chci taktor jen na sečení trávy v podstatě po rovině, takže uzávěrku zřejmě vůbec nevyužiju. Líší se ty převodovky ještě i něčím jiným kvůli čemu by se vyplatilo si připlatit za traktor s K62 a nebo je už K46 více než dostatečná volba?

Díky za rady! 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 61.118 (?), 2.4.2008 23:08

Hodne vyrobcu "malych" traktoru davaji K46 (vaha traktoru cca 250kg). Kdyz jsem videl osu teto prevodovky, tak mi pripadalo, ze to nemuze moc vydrzet. Pokud se nemylim, ma prumer 19.05mm, coz mi prijde strasne malo na vahu traktoru + obsluhy a to nemluvim o pripadnych nerovnostech v terenu, razech... Nize alespon zakladni data :

http://www.tufftorq.com/prods.asp?PID=9

http://www.tufftorq.com/prods.asp?PID=10

K 62 davaji do Starjetu Exclusive, vic jsem zatim nezjistil. Bylo by dobre znat nazor servisaka. Slysel jsem, ze kdyz dostane traktor zahul, tak se K46 zahreje a spatne tahne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadimL - (9) - 126.159 (?), 3.4.2008 11:02

Díky za odkazy. Výrobce sám udává zatížitelnost 306 resp. 317 kg, což mi nepřipadá jako nějak zásadní rozdíl. Jestli je 19mm málo těžko říct - asi nebude záležet ani tak na množství (materiálu) jako spíš na kvalitě... Jinak já chci traktor v podstatě jenom na sečení - a přitom převodovka asi moc zahulit nedostává... to spíš motor... tak nevím - mám pocit, že mi K46 stačí :o).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.25 (?), 3.4.2008 19:59

Jeste doplnujici info, take to zvazuji  :

Ta K46 by Vam mela na bezne denni seceni, tak do 4 hodin a svahu do 10° stacit, ale nekupujete to na chvili. Za rok, za dva se rozhodnete dokoupit vozik, pripadne radlici, nebo budete sekat dele... Robustnejsi K 62 snasi delsi hodinove zatizeni a praci ve vetsim naklonu ( do 25°). Je to o velikosti zahrady, sklonu, uziti atd. a hlavne penezich. Vse se sklada dohromady jako mozaika. Ke kvalitni prevodovce to chce kvalitni profi motor, napr. BS Vanguard (vyrabeny v Japonsku). Tato kombinace se mi prave u Starjetu Exclusive, ktery K62 ma, libi a v teto kategorii (i cenove) tuto kombinaci nikdo jiny nenabizi. Vzdy je lepsi mit vse trochu predimenzovane... a kdo by nebral za stejnou cenu lepsi produkt?! Nedelam tady Starjetu zadnou reklamu, take vybiram, ale v techto dvou dulezitych bodech vedou. Napiste nam prosim nekdo, kdo tento stroj pouzivate. Dnes jsem se stavoval u jednoho z prodejcu, ktery prodava i Cub Cadet, abych si model 1025-RD prohledl a zjistil jeste nejake dalsi info, i o prevodovce. Byla to opet katastrofa. Ten snad nevedel ani jak se jmenuje, natoz jaka tam je prevodovka atd... Jo holt nejsou lidi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadimL - (9) - 251.75 (?), 3.4.2008 22:29

o Starjetu taky uvažuju - nenarazil jsem na žádné negativní reference s ním spojené. Na druhou stranu si říkám jestli je nutné kupovat něco, co člověk díky domácímu použití na nijak extrémě velkém pozemku (traktor kupuju spíš kvůli úspoře času - "zahradní nadšenec" by totéž posekal i s větší sekačkou). Uvažuju i o těch nižších Starjetech 102/18 (stejný obsah motoru Vanguard jen o 2HP nižší výkon) a nebo dokonce jen 102/17,5 (jednoválec Intek), přece jenom úspora 23tis kvůli jen o půl koně nižšímu výkonu zní lákavě - na druhou stranu je to hobby jednoválec & profi dvouválci - takže asi spíš ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadimL - (9) - 251.75 (?), 3.4.2008 22:39

koukám, že píšu jako Tatar - v té druhé věte jsem chtěl říct: "co člověk kvůli domácímu použití ani nevyužije..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 226.212 (?), 6.5.2008 17:10

Dobrý den, bude to znít jako reklama AGSu, ale prošel jsem již pár obchodů se zahradní technikou (pomíjím Béďu Trávníčka, Bauhausy aj.) a jsem rozhodnut pro AGS StarJet102(p6). Také jsem čerpal ze zkušeností majitelů podobných strojů a psal pár řádek do AGS. Výsledek je takový, že převodovka K46 je pro hobby použití se svahovou dostupností 10st. Pak je K62 a to s uzávěrkou diferenciálu či bez ní - v obou případech se jedná o převodovky pro profi použití se svahovkou 25st. Navíc K62 má nádobku pro sledování hladiny olejové lázně a také vypouštěcí otvor - což tyto dvě "vymoženosti" nemá většina prodávaných rádoby travních traktorů.

Co se týče motorů Briggs&Stratton jsou ve více provedeních: I/C, Intek jsou pro Hobby použití, kde je svahovka 10st jen Intek V2 22HP je se svahovkou 17st. Motory B&S v provedení Vanguard jsou určené pro profi použití se svahovkou 25st.

Pěkný den a pěné chvíle strávené při výběru toho pravého... P.K:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 7.5.2008 7:35

Zjistěte si také u slavného Starjetu jaké sekací zařízení má. Pokud nemá šikmé sek. zařízení (nože se nepřekrývají) kde se nemohou kudly potkat nešel bych do toho ani náhodou. Další kapitola je drahý zubatý řemen u zařízení kde se kudly mohou potkat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.212 (?), 12.5.2008 13:08

...zarizeni u StarJetu neni ulozeno sikmo - je tovne a proto, aby se noze nepotkaly, je pouzit ozubeny remen za cenu cca 1.400CZK (nevim presne, ale da se sehnat levneji jako neorigo). U sikmeho ulozeni vznika pro siikovnem projeti zatackou pekny nedokos...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.90 (?), 17.5.2008 23:04

převodovky vydrží hodně ale nesmíte trakturek používat k tahání vozíků za něm jelikož by se mohla převodovka přehřát já servisuji stihl a viking a tuto převovku jsem měnil jen jedenkrát a to ze zmíněného důvodu tahání vozíkůnapř se zeminou za traktorkem mechanik firmy Stihl a viking

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika