Převodovka K 46 - repase či výměna



host - 210.32 (?) 
27.12.2015 19:55, zobrazeno: 8271x

Zdravím,

jakou máte zkušenost s repasí převodovky Tuff Torg K46, vyplatí se to, kolik a kde to stojí? Nebo je lepší koupit novou, kde a jaká je cena?

Předem děkuji za odpovědi Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 38.0 (?), 27.12.2015 21:25

Zdravím Petře, záleží co převodovce je, pokud je "vyběhaná" a veškerá dodaná energie se mění více méně v teplo, tak je lacinější koupit novou a chovat se k ní jinak než k té staré. Lze to repasovat i za pár kaček ale zase to zabere spoustu času a chce to jisté strojní zázemí. Nejvíce vydřené jsou rozváděcí desky a revolverové válce. Magnetka to snadno opět srovná a pak zbývá jen doladit vůle které vznikly odbroušením. Hlubší vydření se nevyplatí přebrušovat, protože hloubka cementace povrchů je odvislá od celkové ceny výrobku. Je zajímavé, že pístky jak čerpadla, tak motoru jsou netknuté. Takto jsem si repasoval K 61 a fungovala jako nová, než mi reidra ukradli. Jak říkám, pro sebe se to vyplatí, když zrovna není do čeho píchnout ale na kšeft bych to nedělal a záruku už vůbec ne. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.169 (?), 4.1.2016 20:42
Repase nás vyšla na 15tis.,bylo to za cca 1/3 nové.Není to holt tahací převodovka, ale na sekání je výtečná.Bohužel, všichni prodejci se snaží obhájit své přemrštěné ceny tim, že poukazují na víceúčelovost svých výrobků a to používáním pluhu, vozíku s nosností 350kg apod.,ale stroje s cenovkou i přes 100tis. jsou vybaveny jen základní převodovkou(nemám na mysli napodobeniny - např. hydrogear).Proto snad nejhorší ojetou koupí je traktůrek s koulí, kde to tahalo vozík za auto=převodovková vražda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.251 (?), 5.1.2016 14:17

Zdravím, zřejmě máte Hondu, tam by Vaše cena odpovídala ale nová převodovka jinde stojí přesně tolik, kolik jste zaplatili za repasi. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.170 (?), 5.1.2016 19:43
Ne, byl to mountfield 220,a záruka po dvou letech je jen fikce :),oprava v mountfieldu byla naceněna na 40tis.,proto oprava za 15tis. se zdála přijatelná s demontáži a zpětnou montáží vzhledem k ceně stroje.Polovina ceny nového, to by byl masakr.Už jsem to někde psal-když už koupit mountfield, tak servisovat jinde nebo svépomocí.Až dodatečně upozornili, že tahat za tím víc jak 150kg není vhodné :).Dnes je to už jedno, je to z domu.A doporučuji všem-netahat za tím nic a je to "navěky".Ať to tahají za vari, to mě odtahalo vše, utáhne to i tunu na dělaném vozíku a byla stará 25let, tu jsem bohužel prodal, protože přestavba na 4t byla nerentabilní a výměna motoru opět za 2t nebo mě nelákala a myslel jsem, že traktůrek postačí, když už nehospodařime.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 5.1.2016 21:43

Tato podobná debata zde byla již před lety, tehdy šlo myslím o srovnání při výběru mezi mechanickou a hydrostatickou převodovkou. Už tehdy se varovalo před používáním zahradního traktoru jako tahače vozíků a proč. Je škoda, že na to stále lidi přicházejí tak říkajíc "na vlastní kůži". A ruku na srdce, kdo podlehl vlastnímu úsudku, v tomto případě milnému, že cosi tahat nebude tak horký. A co jich ještě bude!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 51.170 (?), 5.1.2016 23:26
Souhlas! Vždyť já to tu opakuji několik let, kupoval jsem traktůrek v době, kdy si ještě 99,9% lidí myslelo, že na 2000m2 si vystačí se sekačkou, byl jsem první v obci, ta ho taky ještě neměla.Stačí když to tahá cca 350kg (stroj včetně obsluhy).Nebo se musí počítat s určitou životností a pak výměna.Motory zpravidla přežijí stroj, převodovky ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 5.1.2016 23:48

Ahoj, mám zálusk na Dakr FD-3 tuším právě s touto převodovkou a to právě na práci, kdy mne (110 kg) to bude tahat na tom jejich osobním vozíku (v předu bude pojízný cca 30 kg postřikovač). Myslíte, že i v tomto případě to bude převodovce škodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.157 (?), 6.1.2016 4:38
Samotný stroj+obsluha ať už sedící na stroji, či tažené sedačce je v pořádku, jak bylo napsáno, když traktůrek má 220-250kg+obsluha tak s tím se počítá, jde o to, že lidi v případě vleku jdou podle nosnosti vleku, když průměrný vlek za auto s nápravou knot či alko má nápravu na 750kg+konstrukce 150kg+traktůrek s obsluhou 350kg a při stavbě domku nebo do lesa je to šikovný obratný pojezd, který není vyjímkou naložit, tak pak tažených 1250kg je na převodovku problém.Jeden nejmenovaný prodejce se chlubil, že to popojede i s nebržděným valníkem za traktor.Ne taženo po trávě, ale po cestě apod.,to dá rozum, tam by to tolik nedalo, ale na ten les tu byly taky dotazy s vlekem za auto.Jsou hydra větší, s větší tažnou silou, ale to je cenově jinde.Ty K46 jsou kvalitní s rozumně-použitelným využitím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika