Postrekovac alebo rosic



host - 161.166 (?)
25.2.2017 23:05

Z levných Hecht, v okolí s ním lidé problémy nemají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 192.230 (?), 28.1.2017 11:54

Rosič používajú vinári a zeleninári hlavne preto že prúd vzduchu otočí list plodiny a tak sa môže pesticíd dostať na celý povrch rastliny.Tento spôsob je rychlejší a efektívnejší ako postrekovač.

V ošetrovaní stromov je rosič tiež podstatne vhodnejší.Jedná sa hlavne o to že s postrekovačom je možné robiť len po vetre.Rosičom môžete striekať prakticky z troch strán.Práca je rýchlejšia a dokonalejšia.

 Tým nechcem tvrdiť to že postrekovač je zlá vec.Na mnoho aplikácí je postrekovač lepšia voľba a rosič má tiež svoje nevýhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.138 (?), 28.1.2017 12:47

je sice pravdou ze obycajny chrbtovy postrekovac neotoci listy, ale rec bola o motorovom vysokotlakom postrekovaci, kde si nastavim len napr. 20 atm a som s koncovou tryskou v korune stromu vo vyske 4 m tak si musim dat pozor aby mi neodtrhovalo listy a nieto ze len otocit. Tlak ktory si nastavim je na koncovej tryske ako vystup, kym rosic kazdym vyskovym metrom straca vyrazne na intezite prudenia vzduchu. Cize v jeho max. dosahu vo vyske 4 m uz nic neotaca, je rad ze tam postrek vobec dosiahne. A som zvedavy ako je to myslene ze s postrekovacom sa da robit len po vetre, to skor je pravdou ako sa uvadza ze s rosicom mozem robit len pri minimalnom vetre... skuste to zdvovodnit pri vysokotlakom postrekovaci. Robil s oboma, viem to posudit. A skusenost, ked si nasadim vo vinohrade 4tryskovy nosic na motorovy postrekovac tak tam mi staci ked idem vela riadku a len ho drzim v jednej polohe. A to pri tom staci 10 atm aby moc nebolo ublizene listom vinica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 28.1.2017 13:31

Dobrý den. Trochu se přidám. Netuším, jakým s rosičem jste pracoval. Mám už hezkých pár roků oten d Bédi a vertikálně zcela bez problémů dosáhne výšky nad 10 metrů. Mám to vyzkoušené třeba na dřevěné střešní konstrukci, kterou jsem jednomu majiteli ošetřoval. Na dřevě bylo krásně vidět, jak postřik pokrývá to co má pokrýt. Rovněž vysokých stromů jsem ošetřoval spoustu a zcela bez problémů. Vámi popisovaná výška 4 metry je humorná, tam bych dofouknul pusou. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.138 (?), 28.1.2017 14:31

neviem aky mate rosic, ja ked som robil so Stihlom, myslim ze to bol SR340 tak ten mal vyrobcom pisany vertikalny ucinny dosah do 5 m, v horizonte 12,5, mal som moznost dokupit nejake cerpadlo na kluku na zdvihnutie vysky ale max o 1,5m. Predpokladam ze si preto uz dnes nepisu vyrobcovia, dokonca ani Stihl, lebo nevedia garantovat vertikalny distance,  vsade sa docitate u znackovych len horizontalny vykon. A to by este muselo byt absolutne bezvetrie. Mozno samozrejme kvapalina pojde aj opticky vyssie, ale tam uz bude mizerna ucinnost toho comu sa hovori zamlzovanie. Skuste si na tu vasu vysku napr.10 m polozit nejaky kusok papiera ci vam to prud vzduchu pohne. Mne teda urcite to nedokazalo..a to som robil so znackovym..Inak vyskova predstava ludi o vzdialenosti je velmi klamliva, a 10m do vysky je viac ako trojpodlazny dom a to by som chcel vidiet rosicom to dosiahnut. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 28.1.2017 14:48

Ja sa tym pocas vyberu zaoberam ako hlavnym faktorom. Asi dost zavisi aj od samotneho vyrobcu, ako rosic konstruuje. Napr. spominany rosic cifarelli je zrejme vyrabany aj za tym ucelom, aby posluzil aj pri osetrovani vysokych stromov na tropickych plantazach. Neviem nakolko je to len reklama, ale na webu uvadzaju, ze pracovny dosah do vysky je 12m. Ani sa mi to velmi nechce verit, ze az tolko. Na youtube ale vidno, ze ich rosic M1200 minimalne vysku odhadom 4-5m vcelku zvlada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 28.1.2017 15:21

Psal jsem, že mám ten od Bédi, čili Oleo atd. Dělala jsem postřiky spousty vysokých třešní nebo hrušní a bylo vždy krásně vidět třepotání nejvyšších listů. Učit mě to nemusíte. Mám víc jak 200 stromů, z nichž nejvyšší jsou určo přes 7 metrů a jejich ošetření je naprostá hračka. Pokud to chcete vidět, tak se zastavte, jsem z Hané. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 28.1.2017 15:32

Dobrý den. Motorový postřikovač jsem měl SOLO a byla to výborná mašinka. Jenže jsem ho půjčil a pak už to s ním šlo z kopce. A když odešel úplně, koupil jsem aku postřkovač nějakou Čínu a spokojenost taky velká. Ošetřuju s tím vše ostatní, co nedělám rosičem a je toho hodně. Ještě nedávno mě zahradničina živila. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.163 (?), 24.2.2017 20:27
Ja by som chcel hlavne na stromky ale tiez nemam skusenosti ale nemam ich vela tak by som radsej nejaku lacnejsiu verziu aj ked cinu ale potrebujem vediet aj nazov dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.166 (?), 25.2.2017 23:05

Z levných Hecht, v okolí s ním lidé problémy nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.40 (?), 19.3.2017 18:04

Předevčírem jsem vracel HECHT 459. Naštěstí internetová objednávka.  Za slabého vánku (2-3m/s) nedá ani 6m vertikálně = 7 m strom už je nahoře bez postřiku. Hledám něco co zvládne stromy cca 8-10m vysoké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika