Poraďte zádový křovinořez na sekání zahrady - sadu



host - 232.107 (?) 
11.6.2010 13:10, zobrazeno: 13156x

Zdravím.

Potřebuji sekat jednou v ideálním případě jedenkráte za měsíc, sad cca 3000 m2 a kus zahrádky, kde je to samá zídka a plno rybízů. Donedávna jsem měl oleomaka master asi za 20 tisíc a poté jsem zkoušel lehčí stroj s 1 kW motorem. Master fungoval dobře ale po celodenním sekání jsem byl zcela vyřízen. Lehčí stroj je k ničemu, protože vysokou trávu s nožem seká špatně a struna nemá šanci. (někdy sekám jen 2-3x ročně, podle času)

Jestli bude stát 16 nebo 22 tisíc je vzhledem k té práci nedůležité. Hlavní důraz bych kladl na spolehlivost a servisovatelnost po záruce a také na cenu náhradních dílů. 

Díky za rady a názory.

Tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 153.9 (?), 30.5.2013 11:45

Bohužel nikdo neporadil, ale je to už dávno.

Najde se dnes někdo, kdo by měl zkušenost s některým zádovým křovinořezem a mohl by práci s ním srovnat s prací s "normálním" křoviňákem? Jde mi o asi 3000 m2 prudkého svahu se stromy a keři. Případně poradit značku? Zajímá mě Stihl - výkon, vibrace vypadají na papíře velmi slušně. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.195 (?), 30.5.2013 20:43

Dobrý den,

používám křovinořez řovinořez Blue bird ZM 54 a bez problému mohu jen doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 31.5.2013 8:50

Manipuluje se s tím všude lépe než s normálním křoviňákem nebo je to šikovnější jen na svah a na rovinu a na větší plochu je lepší normál? Zkusím si to někde zkusit :), ale prodejci v okolí nic podobného nemají skladem, jen na objednávku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.195 (?), 8.6.2013 1:29

Samozřejmě je to o zvyku, mě osobně se s ním seká dobře jak na rovině tak ve svahu, seču s ním i v lese kolem stromků, bez problému vydrží dlouhodobou zátěž.

Jinak ke stroji doporučuji koupit tuhle kovovou hlavu: 752960-Strunová hlava (profi - 4 struny)

Struna se nejlépe osvědčila tahle s nylonovým vláknem: Struna Duoline kruh Oregon 3,0mm x 60m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.185 (?), 18.6.2013 14:19

Zaujímala by ma spoľahlivosť, životnosť pružného náhonu pri intenzívnom nasadení (nie hobby) a tiež to, či ovplyvňuje negatívne významne tento hriadeľ prenos momentu (vďaka jeho pružnosti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 217.70 (?), 18.6.2013 14:47
U mého křoviňáku používaného, jak píšete hobby, lanko náhonu pobere díky pružnosti dost velké rázy. Třeba, když se nůž zakousne do kmene stromu. Myslím, že tím dost ušetří spojku a motor. Mám ho 13 let a jediným problémem je unavená pružina segmentu spojky. Takže na volnoběh cinká. Nemyslím, že by Honda nebo Stihl lanko náhonu poddimenzovali.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.57 (?), 11.6.2014 22:52
Stihl jedině. Vydrží neskutečně moc a má velmi pěkný výkon a chod. Vřele doporučují profesionálové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika