Poraďte el. vertikutátor



šamotka - (15) - 163.46 (?) 
13.8.2012 21:36, zobrazeno: 9038x

Chtěla jsem si pořídit vertikutační hrábě, jenže máme zahradu cca 400m2 a tak bych si docela mákla. Rozhodla jsem se proto pro vertikutátor.  Jenže nevím, jaký vybrat. Nechci investovat moc, tak do 2,5 tisíce. Zatím uvažuji o značce Hecht nebo AL-KO. Konkrétně jde o typ HECHT 1432 combi 2v1 travní provzdušňovač nebo AL-KO 32 VLE travní fréza + koš. Podělte se o vaše zkušenosti s vertikutátorem. Také by mě zajímalo, zda má cenu ho pořizovat, když máme zahradu nerovnou. I když už jsem něco srovnala. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.22 (?), 14.8.2012 7:39

Ja uvazuji o HECHTu 1737. Mate nekdo zkusenosti snim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georginator - (46) - 64.174 (?), 14.8.2012 21:33

A myslíte, že to má cenu kupovat?
Zrovna nedávno jsem si koupil provzdušňovací hrábě za 450 Kč - myslím že v Hornbachu.
Fungují velice pěkně a dobře se s nimi dělá. Pokud vám neroste trávník na jílu a vyloženě v tvrdé půdě, tak to taková hrůza není.
Je fakt, že jsem dělal asi 250 m2 u známého (u sebe okolo RD teprva budeme dělat trávník z jara), ale asi do 3 hodin jsem měl hotovo (a to jsem měl i nějaké ty přestávky, nějaké to zakecání apod.), nějak extra unavený jsem nebyl (nebylo žádné vedro, takže se dělalo dobře).
Dejme tomu, že byste to dělala max. těch 6 hodin u vás, takže když si to rozdělíte na 3 dny, tak máte vyhráno.
Záleží na vás, když vám to bude připadat otrava, zavoláte si na to nějakého chlapa, dáte mu panáka a budete oba rádi :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.97 (?), 14.8.2012 23:34
Po důkladném obejití marketů včetně mountfieldu, jsem koupil stigu za cca 3500kč-nejpoctivější hřídel, za ty peníze supr.Chtěl jsem co nejlevnější, nebude to v zápřahu jako sekačka, ale když jsem viděl zespodu to ostatní, tak tohle mohlo stát i o polovinu více vzhledem k bytelnosti.Je to skvělý dělník, hrábě by to zvládly stejně, jen pokud by je jeden táhnul a druhý tlačil do země, toto není hrabání a vzhledem k tomu, že se to má dělat před deštěm, ne po něm, tak ta půda má tvrdší slupku.Osvědčil se mi způsob, že to vezmu vertikutátorem bez koše a pak to sekačkou posbírám, hrabat se mi to nechce, jak by se mělo.A nerovný terén to i časem dorovná, jen se musí měnit směr jízdy a nemá smysl to pouštět zbytečně hluboko.DOPORUČUJI jednoznačně vertikutátor.A naopak-za flašku to dělám jedné paní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.22 (?), 15.8.2012 14:50

A typ mate? Stiga VE 32 nebo jiny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.86 (?), 19.8.2012 1:58
Elektrický mají jen jeden model u švédské stigy, benzínový je už pro zahradnické firmy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika