Poradí někdo jak nastavit měřič otáček a motohodin?



Stránky: 1,  2   
host - 90.135 (?) 
30.10.2014 20:31, zobrazeno: 16918x

Dobrý den,

rád bych požádal návštěvníky tohoto fóra, zda má někdo praktickou zkušenost a mohl by mě poradit, jak nastavit univerzální měřič otáček a motohodin Sunway. Chci ho použít na zahradním malotraktoru osazeném čtyřtaktním benzínovým jednoválcem Briggs. Pokud mě slouží paměť, tak u čtyřtaktu dojde k zapálení jiskry 1x za dvě otáčky (sání a komprese= jedna otáčka, zážeh a výfuk= druhá otáčka).V návodu k obsluze v bodu nazvaném "Nastavení motohodin(zapálení svíčky), což si myslím, že je základní nastavení pro měření motohodin a je proto podstatné, jaký kód bude navolen, aby to neukazovalo "hausnumera". Návod říká, že stisknutím tlačítka S1 po dobu nejméně 4 sekund se objeví kód 01 a to odpovídá zážehu 2x za otáčku, kódu 02 odpovídá zážehu 1x za otáčku, nastavení 03 zážehu při každém dalším otočení??? a 04 pouze hodiny. Pak tam je ještě kód 05 a ten v návodu popsán není. Co tam nastavit jako odpovídajícíc hodnotu pro shora uvedený motor nevím. Umíte někdo poradit? Děkuji vám předem. Mirek

Měřič otáček a motohodin Sunway
Měřič otáček a motohodin Sunway
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.107 (?), 30.10.2014 20:41

Obávám se, že Váš motor nepálí každou druhou otáčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 30.10.2014 21:50

Kod 01,podle mne je to špatně přeloženo, je tam kod 01 a 02. Navolte toto a na hodinkách si to stopněte, pojezděte minutu a porovnejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 30.10.2014 22:13

ked je preklad dobrý, tak kod 01 je pre dvojvalec dvojtakt,02 jednovalec dvojtakt,03 je zrejme pre jednovale štvortakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.199 (?), 30.10.2014 22:20
Teorii ovládáte dobře, ale už moc neuvažujete. U běžných jednoválců, a je jedno jestli je to 2t, nebo4t, svíčka pálí při každé otáčce. Nechcete přece, aby se cena motoru navýšila o zařízení, které bude odpovídat teorii -zápal každou drohou otáčku. Tu může podporovat zařízení u víceválcových motorů, v nejjednodušším případě rozdělovač. Je třeba řádně prostudovat návod, nejlépe v jazyce výrobce, protože, když udělá překlad, byť jen fundovaný znalec jazyků, tak nadělá spoustu chyb, když mu chybí znalosti v oboru zážehových motorů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 160.171 (?), 30.10.2014 23:49

Není třeba studovat návod. Všechny 4T jednoválce v zahradní technice "pálí" každou otáčku. Druhá jiskra jde do výfuku. Přesně jak píšete, kvůli jednoduchosti. Proto je jedno, zda měříte 2T nebo 4T. Sice snímáte jiskru, ale zajímají Vás otáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.135 (?), 31.10.2014 9:49

Dobrý den,

děkuji vám za zatím došlé reakce, i když některé byly spíše úvahy typu "co by jak by" nebo potřeba přispěvatele blýsknout se brilantní znalostí techniky a nezpochybňuji jedny ani druhé, ale já se čitatelů fóra ptal na konkrétní zařízení a případnou zkušenost s jeho nastavením. A na to zatím třeba v duchu "ano taky tohle zařízení mám, nastavil jsem tam to či ono a funguje mě to" neodpověděl zatím nikdo. Ale třeba se ještě nakdo najde. Přeji pěkný den. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 31.10.2014 10:38

Přeba nikdo tento přístroj nemá a přesto se vám snažili odpovědět. Myslím, že vám také odpověděli. Váš motor pálí při každé otáčce, tady 1x za otáčku proto, pokud návod nekecá, tak bude správné nastavení 02. Proto nastave : 02.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 31.10.2014 18:58

Mirku 90.135 velice se Vám omlouvám, že jsem se Vás narážkou snažil přimět k přemýšlení, jak takovéto motory pracují a že nejsem majitelem Vašeho POWER metru. Motory zahradní techniky jsou od techniky až po elektriku a zapalování to nejjednodušší co lze koupit a také jsem Vás chtěl přimět k přemýšlení nad tím, jak co pracuje a podle toho pak vybrat funkci a osadit měřící přístroj. Ono dokonce i u dvouválcových motorů používaných v zahradních traktorech je úplně jedno, na který válec se měřič pověsí. Možná budete mít spíše problémy s citlivostí měřidla a po namotání předepsaného počtu závitů snímacího drátku bude měřič zobrazovat nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.242 (?), 1.11.2014 16:44

len aby ste nebol prekvapený skutočným max počtom otáčok, čo to dokáže odmerat. Spravidla dosahuju max polovicu a potom nezmysli. Mám jeden podobný, dokáže merat otáčky i hodiny, výrobca i predajca uvádzaju pre 2T max 18 tisíc, u 4T robin meria do max 5000,potom bludy a to je za 4x tolko od iného výrobcu, ako uvadzaný na aukro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika