Pomožte s výběrem rotavátoru



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
ladis000 - (35) - 69.44 (?) 
13.8.2015 16:26, zobrazeno: 130656x

Dobrý den,

uvažuji o koupi rotavátoru. Políčka mám nedostupné pro normální malotraktor domácí výroby. K rotavátoru si představuji příslušenství typu pluh, ohrňovač, vyorávač brambor. Zvažuji koupě jednoho z těchto rotavátorů. Prosím o radu, zda máte zkušenosti s výrobky těchto značek:

Motor Jikov Green RURIS SPRINT 650B

RURIS 7099

kultivátor MS 16 (u tohoto mountfieldu prý ale prokluzují řemeny)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 13.8.2015 21:59

Podle pluhu soudím, že chcete i orat. Proto kupte RURIS 7099 a na vše levnější zapomeňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 14.8.2015 3:05

Možná bych do výběru zařadil Hecht 7100, stejný motor ale bezřemenový pohon, zajistěný servis, možnost dokoupit narozdíl od Rurise příslušenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 14.8.2015 13:45

právě do toho Hechtu se mi moc nechce jít. Stížnosti na internetu na značku Hecht je dost, i když si myslím že se najde i spousta příznivců.

Ještě tohle by stálo za úvahu: Motor Jikov Green RURIS PROFESIONAL 652H

Právě je zajímavé, že 652H je méně vybavená než 7099, ale myslím si že je na tom mnohem lépe se životností. TAké se mi moc na té 7099 nelíbí ty řemeny, nic méně jsou zase asi jednodušší a méně nákladnější na výměnu než ocelová převodovka. Ovšem jestli nebudou prokluzovat jako u Mountfieldu MS. Také asi stojí zvážit tyto dva výrobky motorově. HOnda proti Loncin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.210 (?), 14.8.2015 19:30

7099 je vyrobená v číně a řemeny mohou a nemusejí být problém. Záleží na mnoha faktorech. 652H je určitě lepší a to i motorem, ale osobně si myslím, že na trhu jsou lepší stroje a to i v této cenové kategorii. Mountfield ne to už víte že problémem tady řemeny opravdu jsou. Na druhou stranu pokud Vám Ruris učaroval kupte si ho, protože pokud Vás někdo přesvědčí jinak, stejně nakonec budete litovat při prvním jakémkoli malém problému, že jste si svuj vysněný Ruris nekoupil, jen teda na počátku byl ve výběru model 650B se slabým motorem BS, který se přestává vyrábět tak tam raději obloukem jiný model. Osobně bych si ale Ruris nekoupil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 14.8.2015 20:58

Díky za odpověď. S tím očarováním Rurisem to není zase až tak žhavé. Jenom když jsem vylučovací metodou vybíral výrobek který by odpovídal mým požadavkům do určité cenové relace a nakonec jsem došel k těmto čtyřem kultivátorům. Pokud máte nějký tip na lepší stroj, určitě ho přivítám. Stále jsem ve fázi získávání informací a nejsem pevně rozhodnut. Díky za každé rady a návrhy yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 14.8.2015 22:33

Ha, dalším možným adeptem je tento stroj Texas TX 602.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.210 (?), 15.8.2015 13:44

Texas a opět řemeny. Ujasněte si, zda chcete riskovat problémy s řemeny nebo ne. Navíc jak jsem se dočetl na internetu je to vlastní konstrukce a výroba v Dánsku. Jedině, že by Taizhou bylo v Dánsku, ale vzhledem ke vzdálonosti tohoto čínského města od Dánska je to nemožné. Navíc pokud je to jejich kontrukce tak proč stejné stroje u nás i v Evropě prodává více navzájem si konkurujících se značek. Inu internet snese všechno a pokud vám to na internet někdo napíše najde se dost lidí co tomu věří. V Polsku stejný stroj jako je tento Texas najdete pod jinou značkou za cca 12000kč v přepočtu na koruny a to už je jiná cenová kategorie než Texas za ćca 20000kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.91 (?), 15.8.2015 6:46

Dobrý den.Nechápu, proč jste se omezil jen na některé značky.Republika je plná seniorů, kteří si na stará kolena udělali radost a koupili si Vari.Postupně někteří taky končí a prodávají to.Nebo v horším jejich potomci.Hledal bych tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 15.8.2015 13:33

Zdravím,

já se neomezuji na určité značky. Systém Vari jsem také nevyloučil, nic méně je to na mě už dost peněz. Za 25 000,- jde koupit něco bazarového i s příslušenstvím, ale v mém okolí (Zlíský kraj) jsem v týdnu co jsem se díval na inzeráty nic pořádného nenašel. Ten ruris je v podstatě zjednodušený systém Vari. Navíc jsem si říkal že si raději koupím funglovku s tříletou zárukou, než starší Vari, do kterého budu muset tak jako do ojetého auta hned ze startu vrážet peníze. Ale ještě se podívám po bazarech a uvidím co tam najdu. Každopádně díky za radu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika