Pomer cena / kvalita u značky Active



host - 5.193 (?) 
2.7.2013 21:22, zobrazeno: 5678x

Dobrý deň, zaujala ma cenová ponuka menej známej značky píl a krovinorezov, ktorá má navyše pofidérny pôvod (jeden tvrdí, že je to Čína, iný, že Ital) a unikátne zeleno-biele farebné prevedenie (no, hnus). Údajne majú podľa papiera nadmieru výkonnú kosu (nad 3 kW (!), 62 ccm). Pritom ceny sú vyslovene nízke. Majú aj nejaké patenty (tlmiče, strun. hlava). Neviete, čo bráni masovejšiemu rozšíreniu tejto "lacnej profi značky"?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.39 (?), 2.7.2013 22:13

Ahoj, dvoutakt je určo čína, což jsou skoro všechny a nehraje to roli, podstatný je, co si tam obchodník objednal za kvalitu. Jezdím tam dělat jiné věci, ale i tady platí, že totéž ti nabídnou v ceně např. 1-5-10-15 USD, je na tobě kterou kvalitu/cenu zvolíš a jestli si taky uhlídáš, abys jí opravdu dostal, jsou to velcí hráči, je to pro ně sport.  Ty Active vypadají celkem slušně, ale chce to osahat, nebo sehnat někoho, kdo s tím aspoň rok maká. 62ccm je už slušnej masakr, skoro bych řekl, že k tomu nebude adekvátní nářadí, nože atd. Když jsem jezdil dělat do rakous, měli tam nějaké kanadské speciály,85 ccm, ale to už byly stroje opravdu účelovky na ruční sekání velkých čistých ploch. Jinej převod, úhel trubky, délka, nůž... Dalo se s tím valit hektary, ale jinak nepoužitelná věc na normální použití.  Jinak, značku si dnes můžeš pronajmout, není problém, pokud je známá, bude to dražší a dostaneš limit kvality, abys jí neznehodnocoval. Nikdo nekupuje továrny, to je laický omyl, továrny si pronajímají nějakou značku pro určitý segment trhu, je to rychlejší varianta než budovat novou, neznámou. Takže rady typu to a to se tam a tam prodává, to si kup, nejsou relevantní. Neznamená, že Active nemá kvalitu, když ho nikdo nezná, třeba jí budují a kvalita je... nevím.  Příkladem je Oleo Mack, když začínali, byla to výroba v HQ, jen logo zvenku bylo OM. Dnes nejspíš jim už vyrábí jiný dodavatel, dostali se na trh s kvalitou, ale nutí je jít s cenami dolů a v EU už jim to za ty ceny nevyrobí.  Jinak, já jsem musel nasypat jinam, ale potřeboval jsem výkonný stroj, tak jsem po průzkumu vzal Riwall 520, cena je lepší než Active a přijde mi to srovnatelný.DV 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.166 (?), 5.7.2013 20:07

Zdravím. Ja som ani netušil, že existujú kosy s objemom nad 80 ccm. Nikde o tom nie je ani zmienka. Nič v zlom, ale bez dôkazov to vyzerá ako nejaká fikcia. Myslím, že by táto problematika zaujímala aj iných, preto ak môžem, poprosil by som Vás o viac informácií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.2 (?), 5.7.2013 22:12

S takovým strojem by se dala dělat prořezávka vzrostlejch dubů, ani by se člověk nemusel tahat s pilou. Na druhou stranu hřídele můžete dát cokoliv třeba i motor V8 to by pak práce pěkně šla od ruky smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.30 (?), 12.5.2016 22:02

Zdravim, vyuzivam krovinorez znacky Active model 6,5Bt, jedine co mi po 5 letech provozu odeslo byl kryt zaci hlavy (kdyz nepocitam nekolik prodrenych strunovych hlav), nasekano s timto krovinorezem mam v soucasnosti 470 mth (provozni denik).Stroj je vyuzivan pro profi sektor, seceni svahu, krovin, rakosi to vse s 3mm strunou, usekne to kroviny do cca az 3 cm prumeru. Jinak na stroj pasuji zaci hlavy od husquarny;) takze mohu jen doporucit. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.9 (?), 13.5.2016 2:25
Taky jsem zahlédl křoviňák tuším stihl, který se u nás nenabízí, je určen pro štěpkování křoví a porostů do alp.Celkově vzato, jsme malý trh nato, aby se zde nabízelo vše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika