Pohon od motorové sekačky Aerostar V 48



host - 180.54 (?) 
17.10.2011 17:22, zobrazeno: 9688x
Zdravím, nevíte prosím někdo, jak sestavit převodovku u 4-taktní sekačky. Dole je hnací náprava, na které je plastový domeček.Zaseklo se mi ložisko.Domeček jsem rozebral, vyhřáté usazení ložiska jsem udělal nové, ale nevím, jak to mám sesadit, aby mi fungovalo vypínání pojezdu. Celou osu jsem promazal, vše se pohybuje.Ozubené kolo vystavuje, jen nemohu přijít na to, jak se to kolo umístí na ose, tak, aby nezabíraly kola a při přitáhnutí se kolo zasunulo do šneku. Mě to pořád zabírá. Poradte prosím. Děkuji.
domeček s převody
domeček s převody
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 138.84 (?), 17.10.2011 20:24

Zdravím, ozubené kolo je v stálém záběru šneku, uvnitř ozubeného kola je dvojitá kuželová spojka. Při sepnutí přitlačíte klikovou hřídelkou přes dvě axiální ložiska spojkové kužely do kuželové díry v ozubeném kole. To co jste vyfotil je nejčastější závada těchto převodovek, zatavené axiální ložisko do přítlačného segmentu. Nechci Vám brát naději na opravu ale bez nových dílů ji těžko opravíte. Tlaky na axiální ložiska jsou tam poměrně značné a obačejné třecí by tam nevydželo ani hodinu. Příčina této poruchy bývá zapříčiněna nadměrným napínáním pojezdového lanka a tak ulomením dorazu zapínací páky na telese převodovky.  Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.54 (?), 19.10.2011 8:19
Pro StanislavM: Ten urvaný doraz přítlačné páky myslíte tohle?
přítlačná páka zapínání pohonu
přítlačná páka zapínání pohonu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.54 (?), 19.10.2011 8:30
ozn.dorazu
doraz?
doraz?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.179 (?), 25.4.2014 14:32

Dobry den precetl jsem Vas prispevek a mam stejny problem mne se to toci i vypina ale nema to silu, chtel jsem se zeptat jak se Vam to dele podarilo vyresit Dekuji za odpoved Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika