Plotové nůžky



Stránky: 1,  2   
Marie61 - (38) - 160.145 (?) 
22.6.2015 17:41, zobrazeno: 10571x

Dobrý den, prosím poraďte, jaké koupit plotové nůžky. Máme "plot" asi ze 40 Ks thůjí brabant, které byly v loni ručně zastřiženy do výšky, ale už je nutné je zastřihnout i z boku.  Nechce se nám to dělat ručně, tak že uvažujeme o plotových nůžkách, které bychom používali pouze k tomuto účelu, a to jen 1x za rok. Nechceme nic drahého, ale nevíme, jakou značku, jestli elektrické, nebo aku... jestli zvolit něco z Mountfildu (nemáme tu značku rádi-ale údajně se prý polepšili, alespoň co se týká reklamací)..nebo jinou značku-rozhodně nic profi, ale jen hobby, ale aby byly schopny větve ustřihnout... Díky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 70.58 (?), 22.6.2015 19:18
Na 40 thůjí uřčitě NE aku, ta el. šňůra tolik nevadí a má dále jen výhody (síla, netrápíte se nabíjením, životností baterek apod.).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 22.6.2015 19:33

Jestli nežijete na odlehlém ostrově, tak by se snad našel nějaký šikula s vercajkem, kterému by jste dali trošku vydělat-ne? Případně technické služby města... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 22.6.2015 19:39

Tak to bude problém, asi by nás to vyšlo draze. Do většího města to máme daleko a v našem okolí nikdo takové služby nenabízí. A pokud ano (zahradnictví), tak si myslím, že cena za jednu "úpravu" thují vyjde dráž, než nový plotostřih, který by mohl sloužit několik let... Také se přikláníme k elektrickému provedení, než k aku, ale nevíme, jakou značku, (která bude spolehlivá), zvolit... Rádi si děláme vše sami, zahrádka nás baví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 22.6.2015 19:50

Pokud při cestách-pěšky nebo za vozem-spatříte podobný ž.plot, jaký chcete, tak za zeptání nic... Já u nás-Kroměříž a okolí- s úspěchem používám inz.tabule v obch.domech, věřte, že se tímto způsobem dá sehnat téměř cokoliv a kdokoliv-cena lidová, kvalita víc než obstojná, školení zdarmawink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 22.6.2015 19:54

Tak to asi nebydlíte 20 km ok Kolína... tady je všechno hodně drahé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.88 (?), 22.6.2015 22:05
Máte pravdu, za 40m thůjí máte el. plotostřih.Za nejjednodušší variantu považuji elektrické, jsou lehké, téměř bezúdržbové a životnostně dobré za tu cenu.Mám thuje též brabant, potřebují min. 1xročně zástřih, začal jsem s nůžkami zn. STIGA za cca 1700kč, a že až odejdou koupím něco lepšího-vyhlídnutý stihl.Ale oni neodešly ani po osmi letech (mám taky asi 40m),ale už jsem chtěl změnu v komfortu, začal mi vadit kabel, ideál je, když se druhý o něj stará.Tak jsem šel do benzínu, nezávislost,silnější prořez x naproti tomu vyšší hluk a váha.Jsou též od stigy za necelé 4tis, ale na použití jednou za rok nemají moc využití, dokud nevysázím thuje v odlehlé části, kam jen přívodní kabel by byl 100m, pak se vyplatí více.Stiga je v tomto segmentu hobby, ale dost dobrá na doma, nebylo třeba nic brousit, jen mazat, takže žádné bláto to není.Z těch lepších je na tom dobře stihl, mají snad i ještě akci, ale je to i tak cenově výše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.1 (?), 23.6.2015 20:11

Jde tu řeč o nůžkách na živý plot. Mám problém, že elektrika v nedohlednu a benzinový HECHT je pro vzpěrače. Mám benzinem zastřiháno na hrubo,  a po roce vyrazily mladé výhonky (nenapsal jsem, jedná se o smrky).  Tahat se s benzinem se mi nechce  (leta přibývaji) a tak bych rád znal názor jestli je tu někdo, kdo koupil cokoli ACU a jestli je to použitelný. Samozřejmě o ceně zatím nemluvím. Jde mi o to jestli třeba na 40V acu to dokáže fungovat.  Zkrátka jakýkoli poznatek, nebo jestli na to raději zapomenout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.25 (?), 23.6.2015 20:15

Tak aku plotostrih z požičovne skúste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.1 (?), 23.6.2015 21:00

Co vím, tak do 50km okolo nic takového nikdo nepůjčuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika