Plně syntetický olej na mazání řetězu?



host - 119.180 (?) 
21.8.2012 10:26, zobrazeno: 11056x
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zdali by nečinilo potíže použití na mazání řetězu plně syntetický olej? A především vzhledem k součástkám a jejich snášenlivosti se syntetikou oproti minerálu. Doteď jsem mazal M6A, ale vzhledem k vozovému parku co mám, tak mi zbývá mnoho nedolitého syntetického oleje 5W40 a 0W30 a nechci to vyhodit, kdyby to případně šlo použít na řetěz. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.57 (?), 21.8.2012 21:09
Syntetika je proti M6A voda, zejména při vyšších teplotách nebude tak držet na řetězu. To musíte vyzkoušet, případně ředit např 1:3 s M6A, nebo jiným dostupným olejem, který požadovanou přilnavost zajistí. Negativní vlivy neznám, rozhodně jsou menší než bioolej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.253 (?), 21.8.2012 23:06

Používat plnou syntetiku na mazání řetězu je dost luxus. Já osobně, když jsem koupil novou Husqvarnu tak jsem používal na mazání řetězu zbytek kvalitní polosyntetiky 10W-40 a dodnes si pamatuji na krásný a rovnoměrný olejový film na liště i řetězu. Mám dojem, že díky kvalitnímu oleji bylo opotřebení výrazně menší, než když jsem potom začal používat běžné laciné oleje z Lídlu nebo Kauflandu. U 5W40 a 0W30 bych jen častěji kontroloval stav oleje v nádržce kvůli viskozitě. K M6A mám dost odpor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 22.8.2012 15:38

Souhlasím s tím ředěním, v zimě dávám hydrauliku se stáčeným olejem co vám prodají v servisu, smíchané zbytky M6AD+M7+M8 olej je pak správně hustý a řekl bych, že neničí čerpadlo, zvláště hoby a farm pilky co nemají štelovací mazání na to trpí, čerpadlo se unaví a míň maže. Přes léto pak hydrauliky dávám míň nebo žádnou a s tou syntetikou to udělejte zrovna tak. Namiřte lištu na lepenku a poznáte jestli to nedrží, podle potřeby zahustíte, vylívat je to škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.180 (?), 27.8.2012 22:50
Děkuji za cenné rady Vám všem :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.56 (?), 6.9.2012 22:33

syntetický olej na mazanie retaze bez extrémnych dopadov naa životné prostredie jedine s esterovými olejmi, cena je ale uplne inde- Motul 300V, alebo bio oleje. inak či M6A a podobne je jedno, značne poškodzuju životné prostredie. viskozitu brat podla vonkajšej teploty. 5W-40 a M6AD maju pri teplote 30 stupnov rovnaku viskozitu, M6AD má totiž SAE 40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.219 (?), 9.9.2012 20:16
Syntetika je luxus, ale když mě došel olej a potřeboval jsem ještě jednou doplnit nádobku, tak jsem použil polosyntetiku a to byla jiná káva, to opravdu mazalo, řetěz jen ševelil, takže doporučuji, jen u husky jsme u řidšího oleje měli potíže, že došel dřív než benzin, takže hlidat, stihl ten problém neměl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 25.10.2012 11:07

Osobně toto neřešim.A zvlaště pokud se jedna o mazani řetězu.Většina vyrobcu v navodech doporučuje biooleje, v servisech zase běžne motorove.Myslim si, že pilku použivam vice než chalupaři ale na mazani řetězu použivam to co zbude.On opravdu tento olej nic jineho nemaže než řetěz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.166 (?), 8.11.2012 17:46

Souhlas.Možná jsem prase ale používám klidně i vyjetý usazený olej.Podotýkám při řezání polen doma.Nazem pokládám folii.Když jsem používal rostlinnné oleje tak opomenutí vyčištění mazací soupravy mě stálo nové čerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika