Oprava převodovky



host - 115.146 (?) 
24.5.2015 19:18, zobrazeno: 7441x

Ahoj kluci... poraďte mi prosím...

Po sezoně, v listopadu loňského roku jsem si dával do značkového servisu na opravu zahradní traktor. Jednalo se o únik oleje z převodovky přes gufero levé poloosy. Nikde jinde nebyla ani známka úniku oleje.Traktor byl opraven a letos v dubnu proběhlo první sekání (cca 2 hod). Teď o víkendu jsem přišel do garáže a koukám pod traktorem louže oleje. Olej teče někde z horní části převodovky.. odvezl sjme traktor opět do servisu a čekám na vyjádření. Nicméně dle technika se jedná o nově vzniklou závadu, která nemá s původní opravou cokoliv společného.       Co si o tom myslíte?? Mám šanci se nějak bránit?? Traktor byl po opravě v provozu 2 mth.                                                                                                

Únik oleje
Únik oleje
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 67.205 (?), 26.5.2015 17:36

v první řadě jste si měl doma zjistit, odkud olej teče, a podívat se zda bylo třeba při vým, ěně gufera pulit převodovku, nebo jeli někde vidět nový těsnící tmel,  pokud teče pod novým těsněním či tmelem měli by opravit na záruku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.201 (?), 26.5.2015 20:08

Ano, při výměmě gufer půlili převodovku.. guferama nic neteče.. novým těsnícím tmelem také ne... potoud je vše v pořádku.

Olej teče s snejvětší pravděpodobností z hřídele, která vychází shora z převodovky. Dle technika je tam také vůle. Jenže to prostě před tou opravou bylo naprosto v pořádku, odtud nenikala ani kapka oleje :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 27.5.2015 6:34

Zdravím, při opětné montáži horního víka převodovky je třeba se zaměřit na "naklouznutí" gufera na hřídel. Pokud byla hřídel třeba orezlá a před montáží neočištěná nebo nebyla pro snadnější naklouznutí gufera namazána (nejlépe silikonovou vazelínou) tak se mohl těsnící břit gufera poškodit nebo ohrnout. Dalším důvodem netěsnosti může být přeplnění převodovky olejem, který zahřátím zvětší objem a zvýšený tlak si najde nejslabší místo. Tato převodovka má membránový kompenzátor, který kompenzuje roztažnost oleje ale jen do určité meze. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.201 (?), 27.5.2015 21:50

Děkuji za reakci... v pátek si pro traktor jdu.. jsem zvědav na to co mi poví... dám vědět..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika