Oleo-mac sparta 250 tr



horys - (15) - 174.206 (?) 
15.2.2015 23:57, zobrazeno: 4220x

ahoj přátelé, mate někdo zkušenosti s tímle křováčkem?Má zahnutej konec před vyžínací hlavou, Je to výhoda nebo ne?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 16.2.2015 1:18

Oblá trubka značí přenos pružnou hřídelí - nevím teď jak se tomu správně nadává, prostě je to dlouhá pružina odolná na zkrut. Něco podobného se používá taky u malých brusek co používají modeláři.

O výhodách nevím, ale nevýhoda - pokud se nemýlím - tak menší tuhost ve zkrutu. I když ta pružina je k tomu speciálně navržená, tak pevné hřídeli se nemůže vyrovnat a s tím související nemožnost použít cokoli s větší setrvačností než strunová hlava. Takže žádné ocelové kotouče a proto se těmto strojům říká vyžínače. Ale teď koukám, že Mountfield má v křovinořezech i BCF 420, kde jsou celá řidítka spojené s motorem ohebnou hřídelí a jako základní příslušenství se dodává ocelový kotouč. Tak nevím, možná je to výjimka a nebo už to zdokonalili.

Mám křoviňák s pevnou hřídelí a klasickým úhlovým převodem a funguje to k plné spokojenosti. Osobně se mi to zdá jako kvalitnější řešení. Pružina mi přijde jako takové šidítko. Jen je potřeba tu úhlovou převodovku občas zkontrolovat a ev. máznout vazelínou. Při provozu dost trpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.248 (?), 12.2.2023 17:27
Mám OM 250 Sparta a za žádnou cenu mi nejde nastartovat.uz jsem zkusil asi vše ale stále nic.prosim o radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika