Oleo-Mac 746T



Stránky: 1,  2   
michal.usti - (1) 
1.6.2007 6:31, zobrazeno: 34246x
Dobrý den, rád bych se dozvěděl více o zkušenostech s tímto strojem. Kolik toho "snese", jak dlouho jde v jednom kuse sekat, jak správně zaběhnout motor při prvním použití atd.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 94.166 (?), 1.6.2007 21:57
Oleo-Mac746T,tento stroj jsem měl a byl jsem celkem spokojený,ale měl na muj vkus jednu chybu a to,že měl velký přenos vibrací na rukojeti,zvláště při sečení s trojzubcem.To jsem reklamoval,ale neupěl jsem z dúvodu,že to je normální a vibrace  jsou v toleranci a v normě.Pán v servisu byl velmi ochotný a vstřícný ,dokonce přinesl z prodejny nový stroj, který předvedl s tím ,že je všechno v pořádku.Nakonec jem OM 746T prodal a koupil jsem Stihl 400,který je naprosto bez problémů a vibrace od motoru a řezné časti jsou na rukojetích bezvadně odpruženy. Také stroje od Hu,dolmar,solo jsou velmi kvalitní a při koupi některého z nich neudéláte chybu,ale to nejlepší odpružení držadel je většinou od řady profi.Záleží na ploše a čase sečeni.Více tel.776244722
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.110 (?), 3.6.2007 14:26
S mou 746T jsem zvláště velké vibrace nezjistil a to už mám pár dní s křoviňákem nasekáno. S bývalou 740T jsem byl spokojen také, ale ta odešla do kytek, resp. je v takovém stavu, že se už oprava nevyplatí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Trolo - (5) - 221.46 (?), 14.10.2008 12:53

Já se picnu. Stejně jako předkladatel otázky a majitel zmíněného křoviňáku, jsem byl zvědavý na zkušenosti s touhle mašinkou. Bohužel jako vždy se sem naveze nějaký prodejce. Jsem dost otrávený z těch potyček typu "zahoď Solo kup si HQ" 

Každý máme doma to co máme. Já jsem například tenhle křoviňák dostal darem a jsem tomu moc rád. Sám bych si ho nepořídil.  

Nejsem zazobanec a jezdím Škodulí. Nepotřebuju Porsche. A držím se tématu.

Jen tak mimochodem: po vyvážení trojzubu se mi vibrace slušně usadily.

Také by mě zajímalo, jestli je pravda, že autorem motorů pro OM je John Deere?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 1.6.2007 22:05
746 je myslim správná volba, ale pokud by se snim dělolo celí den v kuse, je vážně potřeba myslet na ty vybrace, nejlpe odpružený je OM 755 Master (Profi) a nebo 740 ( poloprofi) 740 mám, je to naprosto optimální, je to bez problému schopné dělat celý den a výhodou je že je poměrně lehký a cenově dostupný. Kontakt mám v profilu, kdyby vás zajímala osobní zkušenost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.166 (?), 1.6.2007 22:27
Souhlas s p. Štěpánem ze značky Oleo-Mac je nejlépe odpruženy typ OM 755Master toto tlumení vibrací,kdyby měl typ OM 746T tak by to byl dobrý stroj i na dlohoudobé sečení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.76 (?), 17.7.2007 13:32

Nezapomeňte  často mazat převodovku, při jejím poškození se náklady na opravu blíží ceně nového stroje (4 700,-)!!!                                      

PS Existuje v ČR servis, který má příznivější cenu???                                                          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Trolo - (5) - 106.66 (?), 20.10.2008 20:26

Béďa má teď "akci" na podzimní kontrolu.  Myslím že by se něco ušetřit dalo...

Moc jsem se těšil, že tady někdo bude něco vědět a rozšíří mi obzory.  Tahle mašinka mi pomáhá a já o ní chci vědět co nejvíce. Mám ale pocit, že tady jsou už všichni nějací zastrašení, Oleo mac na tomhle fóru rovná se shit a kdo si ho koupil tak je větší blbec než ten, kdo si naběhl s kopií HQ... moc tomu nerozumím.

,,,a vůbec kdo mi něco nového poví tomu hezky poděkuju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 12.8.2012 9:46

Oleo Mac osobne povazuji za neznackovou firmu, jejichz krovinorezy vetsinou se nevyrovnaji krovinorezum znackovych firem, jak kvalitou, tak parametry, ale z druhe strany vzato, z tech neznackovych firem, je to firma, asi z tech dobrych.Je to Ital, soused s tim sece plochu 1000m2 uz 12-let, ikdyz neznam presny typ a za 12-let se kvalita mohla zmenit.motor uz sice trochu zvadnul, ale chodi to, ikdyz uz si ted poridil ted tez znackovy stroj.Co vim v okoli, kdo ma Oleo Mac, tak zahradu s tim nejak udela, ci drevo poreze, kdyz tj.pila, ale nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.46 (?), 21.10.2008 7:05

Tak jako každý rok, zajdu za místním prodejcem HQ kterej má rozum a běžně mi servisuje jednu pilu Stihl, druhou HQ i křoviňák Oleo. Po záruce je to jen otázka přístupu k zákazníkovi a profesionalitě!!!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika