Oleje a aditiva



Stránky: 1,  2   
host - 46.11 (?) 
27.3.2009 12:19, zobrazeno: 20263x

Dobrý den, mohu se zeptat jaké kdo máte zkušenosti dávat do motorového oleje u sekačky BaS aditiva a jestli nekdo nemáte v manualu jak dlouho muže motor BaS vrcet v tahu pokut je doba omená.děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 131.216 (?), 27.3.2009 13:33

Všechna nutná aditiva už jsou v každém moderním motorovém oleji. Další nejsou třeba, ať Horst Fuchs tvrdí, co chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.43 (?), 27.3.2009 20:00
Pri pouziti oleje Aral blue tronic 10w-40 davali na motor B&S zaruku sest let. Jak jsem vycetl, tak doba provozu motoru neni omezena. Dulezita je pouze vymena oleje po 50 hodinach a samozrejme dodrzovani harmonogramu udrzby. Zivotnost zavisi na pouzitem motoru. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.140 (?), 31.3.2009 21:42

Výmena u Brigsu je 25-30 pracovných hodín podľa výrobcu stroja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.1 (?), 30.4.2009 14:07

Já teda používám do sekačky a vlastně do veškerý mechanizace aditiva od anglické firmy TEC 2000. Ty přípravky nejsou jenom aditiva ale hlavně čističe. Nepoužívaji žádný chemikálie na bázi teflonu, chloru nebo lihu ale čistě jenom přírodní ropný uhlovodíky. Samozřejmě jak píše někdo níže, kvalitní olej již v sobě zahrnuje složky zvyšující jeho mazací, vizkozni a jiné vlastnosti, ale co třeba uměji tahle aditiva je odstraňovat vodu z oleje a benzínu což zabraňuje jejímu dlašímu přirozenému vzniku. Dávám to hlavně na zakonzervování před zimou a po zimě do paliva FIC - Fuel Injector Cleaner. Neměním ani benzín jenom tam nalijhu asi tak 1/3 plechovky a zbytek dám do kanystru. Všechny stroje fungujou na první našlápnutí a to i třeba po celé zimě odstávky. Krom toho ten jejich booster do oleje tvoří jakosi membránu která zabraňuje studenám startům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 30.4.2009 21:31
ten booster s membránou bych bral i do auta, že by mi předehříval motor, zvlášť v zimě by se mi to hodilo..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.225 (?), 30.4.2009 21:44

Pokud nepoužijete nějaký noname olej a bude se držet doporučením výrobcem je to zbytečné... Leda by jste měl na sekačce vysokootáčkový desetiválec z Lamba :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.80 (?), 26.2.2012 17:27

Dobrý den, mám pilu homelite 4016, a potřebuji se zeptat jestli mogul tsf v pomeru 1:40 s naturalem 98 je dobrý, nebo jinak, jaký olej by jste mne doporučili? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 187.49 (?), 26.2.2012 21:06

Zdravím, tento olej má stejnou specifikaci jako nejlepší olej Stihl HP Ultra (modrý). API TC, JASO FD.  Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.80 (?), 26.2.2012 22:09

dobře, ale nechci se bavit o specifikacích, ale pokud znáte, nebo máte skušenosti, či jaký jiný olej doporučíte, jinak za predchozí názor děkuji..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika