Olej - Zahradní traktor/sekačka



host - 97.174 (?) 
8.3.2016 15:06, zobrazeno: 9893x

Zdravím,

Potřebuju poradit, jaký olej můžu použít do zahradního traktoru.

Rozhodl jsem, že chci olej od značky Castrol, bohužel nevím jaký použít.

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-30 nebo Castrol Garden 4T

Co myslíte, že je lepší na ceně mi nezáleží, jde mi o kvalitní olej.

Děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 8.3.2016 17:03

Na tomto foru již mnohokrát zmiňováno - manuál k traktoru či motoru, kde je požadovaná specifikace oleje. Řečii servismenůči prodejců - tam stačí to a to nejsou "směroplatné". To jsou hospodské kecy. Výrobce otestoval a říká jaký olej je optimální pro jeho výrobek a v 99,9999% to tak je. Také jsem sháněl ne zcela typickou specifikaci do skůtru a prodejci mi vykládali, tento je nejlepší atd atd. Ale zkušenosti se zadřenými motory říkají něco zcela jiného. Takže jsem našel tu správnou specifikaci a vím, že jsem pro motor udělal maximum.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.128 (?), 9.3.2016 0:05
Zahradní technika v 99% vyžaduje SAE30,pokud je celoroční použití, tak dvoustupňový např 5W30,ale ta třicítka tam musí být.Měl jsem hondu, kohlera,brikse i kawasaki-požadavky tam byly stejné.Jen pokud použijete 5W... tak je řidší a v létě sledovat častěji hladinu.Stačí 10W30, nebo 15W30,ale nevím jakou nabídku má castrol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.128 (?), 9.3.2016 1:10
Ještě tu byla zmíněna specifikace, ta je podstatná u automobilů, či jinak zvláštní techniky jako motocyklů atd.Motory do zahradní pojízdné techniky jsou tak primitivní z dnešního pohledu, že pomalu jakýkoliv olej 5W30 apod. převyšuje svojí specifikací požadavky motoru v zahradní technice.Buď mají rostřik, nebo tlakovou filtraci oleje nebo tlakové mazání.Já třeba používám olej ford 5W30 i do traktůrku (asi to dělá pro ně castrol),nebo paramacký.Vpodstatě to jsou stabiláky-volnoběh x pracovní otáčky (cca 3000ot.).Důležité je dodržet výměnný interval oleje, já mám např. na dvouválec Kohler psáno 100mth.Počítadlo Mth jde koupit i zvlášť, pro toho, kdo ho nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.128 (?), 9.3.2016 1:20
Jen pro zajímavost, nejvíce mě dal zabrat 5w50 do hydra, to se mi těžko shánělo.Nebo ford 1.0 ecoboost používá 5w20,taky nezvyklé.Z Vašich dvou typů určitě celoroční 10w30.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 9.3.2016 6:29

Zdravím, pro zahradní techniku s převážně letním provozem 10W30, pro zimní techiku 5 nebo 0W30 (sněhové frézy). To jsou údaje o viskozitě a teď ten hlavní údaj a ten je specifikace, nejméně API SJ.. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.115 (?), 10.3.2016 8:30

5W50 seženete bez problémů u dealereů STIGY

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.129 (?), 10.3.2016 20:27
5W50 má Mobil v distribuci.Např. Motul ho má v katalogu, ale nedodává.Tip na stigu je taky správný, ale ne všude Vám ho prodají, např. ve Vysokém Mýtě Vám neprodají ani díly, pokud u nich nekoupíte nový stroj, pan obchodnik nechápe, že ne každému se nový traktor vyplatí a dnes je na bazaru z čeho vybírat, ale bez dílů se to neobejde, řeším to poštou od jinud, nebo osobně v Poličce.Každý hned taky neletí kupovat jako první nové auto.Teď po těch zkušenostech už z Mýta ani náhodou nový traktůrek kupovat nebudem.Mám vyhlídnutý nový- starjet či stigu a olej používám dosud 10W30,s tím, že je jen na sekání jaro-podzim, na zimu spiše doporučím 5W30,ale já nepluhuju, tak to neřeším.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika