Nůž Oregon do sekačky



host - 152.121 (?) 
6.5.2014 19:19, zobrazeno: 4831x

Potřebuji koupit nový nůž do starší sekačky, našel jsem odpovídající

Nůž žací ONE FOR ALL 40,0 cm/16" Oregon - rovný nebo tvarovaný.

Nikde jsem nenašel vysvětlení ani dostatečné obrázky, v čem je rozdíl. Jak mám vybrat, poradíte? Jsou nože Oregon dobré?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.121 (?), 6.5.2014 19:22

Aha, tak vlastně už rozdíl vidím, tvarovaný je jakoby prohnutý. Takže předpokládám, že pokud byl starý nůž v sekačce rovný, mám vybrat také rovný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 6.5.2014 19:59

ONE FOR ALL jsou hlavně moc předražené. Rovný je levnější, proto bývá u sekačky v základní sestavě. Ten prohnutý je buď za příplatek, nebo když chtějí udělat akci.

Jak píšou v sousedním vláknu jsou specializovaní výrobci nožů do sekaček, kteří dělají za cenu nižší než originál náhradní nože lepší než originál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.121 (?), 16.5.2014 11:43

po zvážení možností, jsem ten oregon objednal, nůž dorazil, ale překvapilo mně, že není nabroušený do ostra, to jsem netušil, že bude ještě potřeba ho nabrousit, to je normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 17.5.2014 0:13

Také originál Viking nůž nemám na sekačce nabroušený do ostra. Výrobci nožů počítají s tím, že nůž bude roztáčet výkonnější motor. Na staré elektrické 900W sekačce jsem měl nůž ostrý.

Raději si ho nechte nabrousit odborně, kde Vám ho servisák i vyváží.

Když jsem měnil před pár lety na diskové sekačce za traktor nové nože, také nebyly úplně ostré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika