Nůž na McCulloch - M5553D



host - 254.29 (?) 
20.5.2007 20:48, zobrazeno: 26247x
Dobrý den mám dotaz, dneska moje drahá polovička na zahradě nabrala pařez ukrytý pod trávou a ohnula nůž na této zmiňované sekačce. Chtěl jsem se zeptat zda-li pasuje i z jiných modelů nebo je přímo jen pro tento typ. Popřípadě máte li ho v nabídce. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 20.5.2007 22:56
je to ona ?
M5553 D
M5553 D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.124 (?), 20.5.2007 23:41
Je to stejny nuz jako Partner 5553, ktera pry udajne neni homologovana pro cesky trh, jak mi sdelil tuzemsky prodejce po te, co jsme z nej pacil zarucni list a jeste mi k zasilce pribalil i prohlaseni s shode, kde se pise, ze to neni homologovano pro USA a Kanadu...
Ted jsem tuhle sekacku uplne stejnou videl v Baumaxu. Ja mam vepredu nalepku Partner a ta z Baumaxu McCulloch...
Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 21.5.2007 8:04
Hele, jestli vám stačí neoriginál tak se můžete obrátit na agroles Písek kde se najde přinejmenším hodně podobný. Pokud chcete originál, tak se ozvěte, ale bude podstatně dažší. Buďte rád že to neodnesla i hřídel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.29 (?), 21.5.2007 23:07
Dobrý den. Ano je to ona ta viz. výkres nahoře. Dneska jsem byl v potřebách kde servisují i sekačky a prodejce mi nabízel nůž na partnera se stejným uchycením jako na naši sekačku, ale stál 1000.- tak jsem ho prozatím nevzal. Děkuji za odkaz na Agroles Písek. Popravdě jsem neměl čas se mrknout na hřídel. Docela jste mě tím nahnali strach. Doufám, že je v pořádku. Na kolik by potom vyšla oprava?. Celá sekajda stála 12 000,- a bral jsem jí díky rozhodujícím faktorům a to je. Cena, záběr, motor Honda a velký koš. Zatím 100% spokojenost (seká 1250 m2).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 22.5.2007 9:31
Co se týče nože, tak ten stojí originál na sekačku McCulloch M5553D  329,- bez DPH + balné a poštovné a na skladě je.
Když zespodu sundáte i držák nože (nedoporučuji zbytečně otáčet stroj vzhůru nohama) aby vám tam zůstala jenom hřídel, tak vizuálně sledujete hřídel a někdo druhý vám s motorem (startováním) zatočí. Je dobré si před tímto úkonem vyšroubovat svíčku. Když je hřídel ohnutá hodně, vidíte to i okem.
Jestli je ohnutá méně, je potřeba použít hodinky, nebo amatérsky stačí i něco pevně přiložit ke kastle tak, aby se to téměř dotýkalo konce hřídele. Při již výše uvedeném otáčení motorem se spára (mezera) nesmí zvětšovat a zmenšovat.
V případě že je hřídel ohnutá, oprava by se měla provádět pouze výměnou kliky. Cena opravy je jak a kde asi kolem 2000,- 
Dá se také více či méně úspěšně rovnat, ale už to není nikdy ono. Časem nastanou jiné problémy na to navazující. Jistě se někdo najde kdo řekne že je s rovnanou hřídelí spokojen, pak je ale spokojen se strojem který je handicapovaný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.126 (?), 28.5.2007 22:31
No co já vim, tak klika na Hondu je trochu drašší, 2000Kč je tak za práci, + 3000 za novou klik, ale nejdřív by stačilo ji nechat srovnat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.65 (?), 29.5.2007 0:08
Je možné, aby se nárazem ohnula klikovka u GCV 190, když je ještě před nožem spojka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 29.5.2007 8:32
No, jakási spojka je na každý sekačce, s tím rozdílem že na levnějších strojích jsou pouze pojistné čudlíky které se při přetěžení ustřihnou. U dražších strojů jsou spojky (pojistky) které se při přetěžení protočí – proklouznou a nemusíme kupovat nový držák nože.
Záleží jak náraz na nůž byl uskutečněn (jaký úhel nárazu a nebo v které části nože náraz vznikl) protože drobné nárazy prokluzová spojka snese, ale při extrémně nevhodném nárazu to většinou odnese i hřídel.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika