Nová sekačka - Briggs & Stratton - vysoké otáčky



Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?) 
23.4.2016 17:20, zobrazeno: 7378x

Zdravím, dnes jsem si dovezl funglovku sekačku s motorem B&S 450 E. Po cca 1/2 hodině sekání se najednou razantně zvedly otáčky a tak to už zůstalo. I po novém nastartování řve sekačka jak divá. Dříve než ji v pondělí odvězu zpět, bych se chtěl zeptat, zda to nemůže být třeba jen nějaká prkotina, kterou bych mohl zvládnout sám. Kontroloval jsem pružinky, táhla... vše se zdá ok. Jen se nepohybuje to vahadílko regulátoru, které reguluje otáčky (ve spojení karburátor/motor), takže vahadílko je stále v krajní poloze. Když za něj vezmu a hnu s ním, tak otáčky se snižují. Tedy problém bude asi někde zde. Pružinka tam ale je.

Díky za případné rady.

JH

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 24.4.2016 9:54

Zdravím, táhlo od karburátoru končí na páce reguátoru, páka regulátoru je nasazená na hřídelce regulátoru, která vystupuje z karteru. Toto spojení je zajištěno objímkou staženu šroubem. Zřejmě se toto spojení uvolnilo. Základní nastavení je tak, že se táhlo regulátoru přidrží v poloze plného plynu a hřídelka se plochými keštěmi také přidrží na doraz plného plynu. V této poloze se šroub utahne. Toto je lepší varianta Vaší poruchy, může být vadný i vastní regulátor v motoru, to je potom na jeho rozborku. Standa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.116 (?), 25.4.2016 9:22
Dobrý den, bylo to přesně jak píšete, uvolněná matička na hřídelce regulačního táhla.Nějaký čínský pracovník to asi řádně nedotáhnul. V servise jsem s tím nakonec dnes ráno byl, dotáhli to, doštelovali lépe volnoběh, protože od začátku krapet houpal. Takže už vše ok a příště budu vědět.Díky moc Stando. JarinH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika