Nejlepsi traktor na seceni



Stránky: 1,  2   
host - 194.46 (?) 
28.8.2013 14:19, zobrazeno: 19909x
Jaky podle vas je nejlepsi traktor na seckeni travy jednou za 14 dni. Myslim spis na jare a v lete kdy trava roste rychle. Ted uz moc neroste. Tak do 150 000kc. Jde mi o to aby se nezacpaval tunel a sirka seceni aby byla kolem 120 cm.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.98 (?), 28.8.2013 21:27

Nikdo nechce rozpoutat diskuzní peklo na takovou hezkou nahrávku?

Tak začneme. Když už můžete postrádat zmíněný peníz, tak za mě jednoznačně Hondu. Kombinace nových motorů (kroutící moment, hluk a spotřeba paliva) v současné modelové řadě 2013 s bez diskuze nejlepším sběrem i mokré a šťavnaté trávy sekané v delších intervalech.Zvážil bych záběr sečení.Modely se záběrem 102 cm budou obratnější,122 cm rychleji poseká fotbalové hřiště.Co se týče kritiky ceny ND, řemeny nožů i např. čepy nápravy seženete bez problémů od jiných výrobců za přijatelné ceny.

Na druhé místo bych do výběru nasadil Starjety.

Nepíšete nic o profilu a členitosti terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 28.8.2013 21:36

Jsou praktické zkušenosti s šířkou sečení 122 cm, kdy při sečení vyšší trávy se utrhne řemen pohonu nožů. Co Honda motor ušetří na palivu, to si vezme v servisu za čištění karburátoru při problémech s biosložkou v benzínu.Ledaže používat stabilizátory nebo vyjet vždy benzín až do prázdné nádrže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 28.8.2013 21:56

Taky bych osobně šířku sečení 122 cm na normální soukromou zahradu nebral.

Praktická zkušenost s motory Honda a jejich citlivost na biosložku je následující : letos poprvé po 6 letech jsem nechal vyčistit karburaci u sekačky, proběhlo pouze běžné čištění jako u jakékoliv podobné techniky stejného stáří a opotřebení. Utvrdilo mě to v tom, že slovesné horory na téma citlivosti Hond na benzíny jsou lehce přehnané.Ani na zimu benzín nevyjíždím z nádrže a dokonce ani z karburace(fakt je, že stroje neskladuji v teplé dílně či garáži ale v provětrávané stodole). Kupuji běžný benzín na značkových pumpách.Nikdy se mi nestalo, že bych nenastartoval. Kdo chce jistotu, může tam stabilizátor na zimu nalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.50 (?), 28.8.2013 22:13

Moje zkušenost; po šesti letech ucpaný karburátor u ruční samojízdné sekačky Honda díky biosložce, prý neopravitelný, nový stál 8500,- Ká a v servisu Honda nebylo úplně nejlepší jednání ze strany servisu. |Stroje Honda považuji za nejlepší, ale bohužel trochu "přešlechtěné". 15 let starý motor B a S benzín neřeší dodnes, ale preventivně do všeho liji stabilizátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 28.8.2013 21:57

Sáhnul bych po SECU. Do 150 000 se vejdete s nej zadokolkou Starjet Exclusive 102-23 p6. Motor BS Vanguard 23 HP, zesílená převodovka s pedálovou uzávěrou diferáku, záběr 102 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.46 (?), 29.8.2013 6:57
Aha diky za reakce. Teren je tak nejak normalni. Je to sad s asi 40 stromkama skoro na rovine, plus zahrada, kolem 1ha. Nemate zkusenosti se sekackama s nulovym polomerem otaceni? John deere ma z425 ktera hazi travu do boku. Pisou ze je to s ni az 3 krat rychlejsi nez s traktorem. Bocni vyhoz by mohl byt bez problemu s ucpavanim. Mulc by tam sel taky dat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.207 (?), 29.8.2013 13:13

Mam mtd rtz 42, koupeno v Hornbachu, a nemohu si ho vynachvalit.

Je to obratné, oproti traktoru mi to přijde rychlejší, těžiště to má nízko, takže to vyjede neskutečny krpály, a konstrukčně jednoduché.

Pohon dvěma hydry mi přijde lepší než čkyřkolka.

Cub cadet dělá něco podobného a Stiga se sečením před koly by mohla být ještě lepší.

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.124 (?), 29.8.2013 19:16
Když už dát stopade, tak maličko dotlačit jít do iseki.Jinak to vidím na hondu.Pokud není nutno sběru, tak rider stiga nebo hq, s tím je skvělý sekání, navíc to jsou 4x4.U hq doporučuji s posilovačem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 29.8.2013 19:34

Zdravím, měl jsem traktor Alko se sběrem a byl jsem maximálně spokojený. Pouze do doby než jsem vyzkoušel kloubový reider Stiga Park s třínožovou lištou. Jak to dopadlo? Traktor šel z domu a nyní sekám třetí sezonu právě se Stigou. Kdo nevyzkoušel neuvěří, neskutečná obratnost, obkoužíte trubku v trávníku na jeden zátah, maximální přehled a obratnost. Dříve jsem sbíral a stále přihnojoval, nyní jen sekám a o víc se nestrám. Trávníky jsou jak kožichy. Mám jen zadokolku a na mírné svahy naprosto dostačující. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika