Nejde nastartovat krovinorez



Stránky: 1,  2   
host - 97.196 (?) 
9.9.2011 15:29, zobrazeno: 37410x

dobry den, prosim mam problem se startem. mam krovinorez AL-KO BC 4125 a nelze nastartovat. kdyz se snazim zatahnout, tak to proste skoro vubec nejde. mam jen takove tuseni, ze by mohl byt zadreny motor ale jisty si nejsem. olej jsem pridaval 1:50 jak je psano na oleji. sekal jsem s tim cca 2,5 hodiny s asi dvema delsima prestavkama a pak jsem chvilama vypinal kdyz se mi zamotala trava ci husci porost na hlavu. prosim poradte co s tim ted dal. dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.196 (?), 9.9.2011 16:03
Demontujte výfuk - tlumič a podívejte se do v.kanálu. Stav pístu hodně napoví, mírné přidření může být na sací straně, to neuvidíte. Ověřte otočením rukou, že nezůstala v záběru spojka a tím se startováním neotáčí i nástroj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.196 (?), 9.9.2011 16:16

jenom jeste dodam, ze ten krovinak je zcela novej a byl pouzitej poprvy. sekal jsem zahradu cca 1100 m2 a presne na konci sekani, kdyz jsem uz koncil motor z niceho nic chcipl. mam to teda zkusit rozdelat a nebo jim to odvest na reklamaci do baumaxu a kdyztak to zkusit pak kdyz to neuznaj? jen jsem chtel zkusit co muzu udelat sam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.31 (?), 9.9.2011 16:19
Reklamace a potom uvidíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.196 (?), 22.5.2014 19:57

taky me nejde nastartovat zkousel jsem svicky vymenit a zjistil jsem ze to nehaže ani jiskru tak nevim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.75 (?), 9.9.2011 16:13

Když nejde protočit starovacím zařízením, může být mechanická závada přímo zde a nebo je závada na odstředivé spojce, či bohužel přímo na motoru. To je ale nejméně pravděpodobné. Pokud to není komplikované, zkuste nějak odpojit hřídel a protočit naprázdno motorem, spojkou (vyšroubujte svíčku pro eliminaci komprese). Na opačné straně stroje po demontáži vnějšího krytu můžete prověřit funkčnost startovacího zařízení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.164 (?), 9.9.2011 20:44
"olej jsem pridaval 1:50 jak je psano na oleji" tak to bude asi ono. v návodu ke křovinořezu je ředění 1:25, takže na 99% zadřenej a reklamaci neuznají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.174 (?), 9.9.2011 20:53
Vždy je třeba se řídit návodem, ne olejem, který je určený pro mazání motorů, které jsou určeny pro provoz s nižším podílem oleje ve směsi. Je to dáno materiálem kluzných ploch válce a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karel K. - (15) - 165.49 (?), 10.9.2011 8:14

A proč kupujete stroj v marketu co stojí mezi kytkama a hráběma? Kdyby jste si koupil křoviňák v pořádným krámu, tak Vám vše vysvětlili, že si vlastně kupujete koncepčně starej stroj, že se šetřilo kde to šlo aby byla nízká cena a že je potřeba mazat 1:25.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.64 (?), 22.5.2014 20:22

Tak třeba pán potřebuje křoviňák jen na pár metrů a dávat nějakou částku se mu nechce nebo na to prostě není love. Co je na tom nepochopitelného? Každý nebude kupovat "značku"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika