Negativní zkušenost - bubnová sekačka Viva - Motor Jikov



Stránky: 1,  2   
host - 209.137 (?) 
16.7.2014 13:33, zobrazeno: 20571x

Na radu prodejce jsem zakoupil výrobek "bubnová sekačka Viva z Motor Jikov

Sekačka za cenu převyšující 20 000,-Kč.Po prvním použití obrovské zklamání.Uprostřed sekaného pruhu trávy zůstává žvejklý pruh široký 10 a vysoký 10-15cm.Řešil jsem reklamaci u již zmíněného smluvního prodejce.Jeho laxní postoj mě dohnal k řešení reklamace vlastními silami.Zaslali o 2cm delší nože, ale výsledek podobný.

Letos přišli sena a problém s reklamací je tu znova.Žádná odezva od technické podpory-reklamací f. Motor Jikov žádná.Oslovil jsem tedy samotného ředitele a během 5 minut nastala teprve zpětná vazba.Od 20.7.14 začnu řešit Otavy a Motor Jikov přislíbil technika, který si udělá výlet, aby vyzkoušel sekačku na mém pozemku.Uvidím a podělím se o další zkušenost.

Mimo jiné se sloupla černá barva z celého šasí v jednom kuse.Špatná technologie lakování.Další věc, která bude předmětem reklamace.Všechny zdravím Mario

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.6 (?), 16.7.2014 19:56

Vivu jsem měl půjčenou s Hondou GCV 190. Nezaznamenal jsem ani jeden jediný problém. Přijde mi, že problém jen zbytečně nafukujete, radím Vám vyčkat, co řekne technik. Absolutně nechápu, jak se může sloupat barva v jednom kuse, to je nesmysl. Když si představím, že používají vypalovací barvy, je téměř nemožné, aby se hned při prvním sečení sloupalo lakování. Nemyl jste podvozek takhle náhodou vodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.7.2014 20:09

jj když si někdo koupí vivu s převodováním pro dvoutakt a nasadí čtyřtaktní pohonnou jednotku, tak mu to bude žvekat a žvajkat a žvejkat...

Další je, jestli i technika sekání je správně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.6 (?), 16.7.2014 20:58

No, pro dvoutakt by se to snad poznalo... příruba má kolíčky pro upnutí, pro příruby s packama, co dává Motor Jikov na Hondy je příruba bez kolíčků a Šupa motory maj potom nýtky jako Vari

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.52 (?), 28.6.2015 17:11

Použití správné pohonné jednotky je dáno vlastní konstrukcí stroje. A protože o technice sekání bubnovkou nemůžu nic najít, prosím vložte popis správné techniky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.99 (?), 28.6.2015 18:21

Sekací talíř s nožíky potřebuje tak 1900 až 2000 otáček za minutu. Mám to odzkoušené za asi 35 let a sekám 33 arů. Zkoušel jsem i DAKR za 21 tisíc ale nebyl jsem s kvalitou spokojen (prodal spalovací motor a ostatní do šrotu) a udržovat dva mohutné nože bylo obtížné. Opět jsem se vrátil k elektrice (mám to při domě)  a seču téměř na nulu výšky. Viz obrázky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.99 (?), 28.6.2015 18:22

Ješte jeden obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.229 (?), 28.6.2015 20:21
Větší perla už být ani nemůže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 28.6.2015 20:52

Výsměch není zcela na místě. Podle fotky to seče a to tak dobře, že líp, než všechny komerční produkty, zakrytované ovšem tak důkladně, až to sečení vypadá jak výše. Na obrázku nedosečených míst to vypadá, že konstruktéři poněkud zabudli na přesah záběrů obou bubnů. Ale neviděl jsem to, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.99 (?), 28.6.2015 21:33

Já vím, že to vypadá směšně ale poseklo to sad tak 130 x o rozloze 33 arů (
3 až 4x do roka. Bylo to sestrojeno v roce 1980 a od té doby je tam asi třetí duralový talíř a druhé řemenice. Tento druh klínových řemenů tolik je nevyšlehává. Nožíky jsou 3 asi tak 60 mm celkem dlouhé a jsou sklopné. Výdrž jedné sady asi tak rok a po každém sečení přebroušena hrana. Při sekání trávy na potřebu (dříve sen) lze používat reverz aby se to kladlo na jednu stranu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika