Nefunguje vysokotlaký čistič karcher



Stránky: 1,  2   
host - 23.161 (?) 
19.12.2013 12:37, zobrazeno: 79274x

Dobrý den.Mám vysoko tlaký čistič Karcher, který přestal pracovat.Po zapojení na vodu a el.proud sepnu vypínač a... nic.Buďto krátce zavrčel anebo na druhý pokus už vůbec nic.Nevím co stím.V servisu jsem nebyl protože nejbližší je 70km a v hospodě je každý moc chytrý.Děkuji za pomoc.Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.135 (?), 19.12.2013 12:47

jako prvni krok zkuste odsroubovat vysokotlakou hadici s pistoli po pripojeni vody by tudy mela vytekat pokud ano tak ho zapnete kdyz pobezi tak je zavada v pistoli kdyz se nerozebehne tak v tlakovem spinaci to uz ale je prace pro servis.odkud jste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.172 (?), 20.12.2013 10:06

Dobrý den.Jsem z Železné Rudy a do Plzně je to daleko, ale zřejmě se tam budu muset vypravit.Zatím moc děkuji za Váš názor.Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.73 (?), 22.12.2013 10:22

Do servisu se to dá také poslat a nemusí se tam jezdit osobně. Na počkání Vám to asi neopraví, takže jsou to dvě cesty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.192 (?), 24.12.2013 15:54

Měl jsem stejnou závadu a byl to tlakový spínač. Ale překvapilo mě, kolik bylo v trysce usazenin vodního kamene, přestože jej provozuji jen na studenou vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.188 (?), 8.1.2014 9:43

Dobrý den.Možná by bylo lepší koupit novou Vapku, protože oprava zřejmě nebude levná.Můj Karcher K730MS už není nejnovější a má už nějaké roky.Ještě jsem se do té Plzně nedostal.Nevíte prosím co stojí ten tlakový spínač?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.1.2014 9:57

Tlaková myčka (lidově vapka) má pístové čerpadlo s dvěmi zpětnými klapkami. Jedna je před a druhá za komorou pístu. Pak je tam stop-ventil, který brání vytékání vody z vapky při odpojené tlakové hadici. Stop-ventil otevřete připojením hadice. V úseku mezi stop-ventilem a výstupní zpětnou klapkou pístového čerpadla je odbočka k tlakovému spínači. Pokud je v úseku před stop-ventilem tlak, tlakový spínač udržuje motor vypnutý. Proto nejprve připojte obě hadice a výstupní zaaretujte v otevřené poloze (lepící páskou, gumičkou, provázkem,...). Pak zkuste jestli při otevřených všech ventilech protéká vapkou voda. Podle odpovědi ANO/NE budeme pokračovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.188 (?), 8.1.2014 10:16

Po všem zapojení na vodu, namontování hadice, otevření přívodu vody, napojení na el.pr. voda protéká z pistole.Tedy ANO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.1.2014 10:43

a když při takto protékající vodě zapnete vapku tak se stane co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.188 (?), 8.1.2014 10:51

Karel. Neděje se vůbec nic při dvou pokusech krátce zavrčela. Potom už vůbec nic.Jenom protéká voda když zmačknu pistoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika