Naklepávač na kosu



Stránky: 1,  2   
host - 244.114 (?) 
27.11.2006 19:50, zobrazeno: 51250x
Dobrý den, nemáte někdo tip na plánek k výrobě naklepávače na kosu ? Mám na mysli nějaký motorový model.
 Ať nemusím vymýšlet to, co už je vymyšleno...
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 145.82 (?), 27.11.2006 20:04

Jestli znate někoho kdo nahodou má sbírku časopisu pro kutily Udělěj urob si sám tak se na něj obraťte  tam jich bylo popsano hned několik a v různých
verzích.
Některe byly docela obstojné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 9.12.2006 9:03
Seču zahradu na seno a pro králíky, tak asi 1000 metrů a na to mi  stačí můj naklepávač značky KL a Divko. Naklepávám tak dvakrát za rok a trvá mi to tak půl hodiny. Nějaké elektrické hračky na naklepání by byly zajímavé, ale připadá mi, že zbytečné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.100 (?), 4.7.2007 22:34
Jak chceš vyrobit naklepávač když nenaklepeš kosu? To je strojní obrábění, kalení atd. Kolik kos budeš klepat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.26 (?), 5.7.2007 13:29
naklepavac na kosu vyzera takto. ak to niekomu pomoze. ja som to kupil mozno pred 30 rokmi a nepouzil ani raz, toto ma asi nakopne vyskusat. ony su vlastne sva, ten vlavo vejaky jednoduchy. ma sa to zarazit do klatu a po tom koliku, co hore vycnieva sa udajne klepe. naco je ten sroub s kontramatkou, som nevyskumal. on ten kolik chodi volne hore a dole. tu to je: http://www.vox.sk/naklepavac/
snad to raz vyskumam... vox@vox.sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.1 (?), 5.7.2007 16:06
Ten první naklepávač mám. Je to vlastně taková malá kovadlinka, na které se kose naklepává. Kosa je do 10 minut naklepaná. Dělat nějaký elektrický naklepávač by mě ani ve snu nenapadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.7.2007 12:39
Taky jsem si před 30 lety koupil takový naklepávač - tedy bez toho bočního šroubku, zato se 3 různými vršky. Po marných pokusech s ním něco naklepat jsem se vrátil ke klasické babce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.59 (?), 25.7.2007 17:08
Mohu k tomu jen poznamenat, že někde bych možná našel časopis Udělej si sám s plánkem na naklepávač, ale musím říci, že jsem si podobný vyrobil, ale rozhodně to nemohu doporučit. Výroba a následné používání se vůbec nevyplatí, je to ztracený čas. Tolik kos jsem neklepal na na občasné použití to nemá cenu. A ručně naklepaná kosa je kvalitnější, pokud se tedy naklepávat umí. M.H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rzamazal - (10), 14.8.2007 9:40
Zasílám Vám foto jednoduchého naklepávače na kosu, který si otec vyrobil před 20 lety.Je to el.motorkem poháněný hřídel v ložiscích přes řemenici. Na hřídeli je vačka, která zajišťuje zdvih kladívka a zpětný ráz zajišťuje silná pružina.Kosy již nenaklepáváme v době motorových sekaček ale pokud Vám to pomůže tak jen dobře.
naklepávač
naklepávač
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.98 (?), 17.6.2013 13:22

Myslím, že ruční naklepání stroj či přípravek dostatečně nenahradí, důležité je totiž "vytažení" ostří, což se strojově pouhým klepáním nahoru-dolů spíše nepodaří.

dvou(troj)dílný naklepávač se dvěma čepičkami (první na vytvoření žlábku, druhá na vytažení) je pro začátečníka prý také vhodný, ale stejně lepší je naučit se s ostrou babkou a kladívkem (ostří babky i kladívka by mělo být ideálně dohladka vyleštěné).

ukázka s naklepávačem např. zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika