Náhradní díly stihl



host - 41.79 (?)
5.1.2012 10:30

Zdravím pánové.Přestala mi mazat pila MS 211 STIHL můžete mi poradit kde se  reguluje olejové čerpadlo na mazáni řetězu?  Děkuju

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 8.9.2009 7:52

Pro 21.230: Nevím, jak kvalifikovaní servisáci jsou v Modřicích, ale prodejci Stihl v Třeboni má profesionální přístup a servisák přenositelnost dílů v malíku. Je štěstí, že velká část dílů u některých typů pil je shodná s následníky, díky čemuž lze na typ 024 AV, koupený někdy v roce 1989, sehnat téměř vše. Na druhou stranu jsou méně používané typy či bez podobných následných modelů, jako byla právě 038. Nicméně, ve vašem případě lze sehnat olejové čerpadlo na ebay.de za 26 euro + doprava, což není špatné. Já jsem nedávno dostal do ruky stihl 010 AV, koupený cca v roce 1991 na který nelze sehnat nic. Tento typ má membránové olejové čerpadlo, a to nelze koupit ani na německém, ani na americkém ebay.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 8.9.2009 15:25

Zdravím andy,

přenositelnost dílů není pro ofic. prodejce/servisáka taková věda, umí-li používat DVD od dovozce, věda je, pro dovozce, objednat díly, výrobky, které mají v českém katalogu označení přeškrtnutého CZ, nebo se již neprodávají celé stroje. 038 následníky má a donedávna prodávané!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.106 (?), 19.9.2009 17:16

Pro pana 21.230. Myslím že je dobře, že toto vlákno ukazuje obchodní politiku firmy STIHL a já se za to, že s touto firmou spolupracuji vůbec nemusím stydět. Zato váš příspěvek je ukázkou toho, že když chci někomu ubližovat(Vaše pohnutky jsou Vaše věc) tak stačí pár polopravd a je zdánlivě vyhráno. Z nějakých důvodů nedokážete přiznat že fungování firmy STIHL je a já doufám, že vždy bude příkladem. Poněkud jste zapoměl přiznat že zásobování náhradními díly skutečně funguje tak, že je firma schopna dodat díl do 24hodin od objednání na cca 150 servisních a prodejních míst v republice a spolehlivost těchto termínů je nad 99%. Nepravdivě tvrdíte, že obchodní politika je založena na nucení zákazníků ke koupi nového stroje-to není polopravda, to je dokonce lež. Myslím že na druhou stranu je normální, že výrobce po déle než deseti letech přestane díly vyrábět a následně dodávat ne ten který stroj. Nevím zda si vůbec dokážete představit, co to nákladově znamená držet zásoby dílů na stroje, jejíchž provozovaný počet vzhledem k věku poklesl,   pod určitou hranici. Na druhou stranu je seriozní ze strany servisu, při velké amortizaci a věku stroje, s přihlédnutím k ceně případné opravy, doporučit raději nákup stroje nového. Každý se pak může rozhodnout jakou variantu zvolí, zda opravit, či koupit stroj nový. Také jste se při přikladu na mot.pile Stihl 038 zapomněl zmínit, že uvedený typ stroje nebyl nikdy firmou STIHL jako takovou na území ČR prodáván, potažmo homologován. A motorové pily Stihl 380 a 381 které skutečně mají pohon čerpadla řešený stejně jako Stihl 038, jsou určeny pro úplně jiné trhy než je evropský, tudíž nemají evropskou homologaci a proto není možné předmětný díl dodat. A naše členství v EU s tím nemá nic společného, nebo vlastně ano, má. Musíme ctít zákony kterými jsou tyto věci v rámci našich a EU předpisů ošetřeny. Faktem je že v žádném produktovém seznamu firmy STIHL určeném pro Evropu Vámi vyjmenované stroje nenajdete. Předpokládám že když víte o shodnosti dílů, jsou Vaše vědomosti na té úrovni že tato fakta znáte a proto se mi Vaše polopravdy opravdu vůbec nelíbí. S pozdravem Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.68 (?), 19.9.2009 19:49

Vážený pán Mirek. Ak si niekto kúpi dovezie, alebo nejako inak zadováži pílu, ktorá nebola predávaná v danom štáte nič to neznamená. Totižto taká renom. firma ako ST. určite nemá problém dodať ktorýkoľvek diel na pílu, ktorá sa vyrába, alebo vyrábala v 10 roč. lehote po ukončení výroby zo svojho centrálneho skladu a čo je zaujímavé dodnes dodáva ND na píly, ktorých predaj bol ukončený pred 20 rokmi napr. ST 051, 041. A že dodať ND do 24 hod. je problém ukazuje aj prípad keď som objednal reťaz 0,404 RM na lištu Duro 53cm. Už mi ju dováža 2 týždne a to nehovorím o plast. kryte na lištu, ktorú mi vozí už rok. Inak ale musím povedať že ostatné veci dodajú tak do 3 dní. A nemyslím, že Pán 21. 230 kecá, alebo hovorí polopravdu a je isté, že sa tomu rozumie viac ako dosť.MČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.79 (?), 5.1.2012 10:30

Zdravím pánové.Přestala mi mazat pila MS 211 STIHL můžete mi poradit kde se  reguluje olejové čerpadlo na mazáni řetězu?  Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.24 (?), 1.3.2015 0:38

Čerpadlo se nereguluje nikde, protože žádnou regulaci nemá. Jedině koupit nové čerpadlo i s hadičkou a vyměnit. Je to celkem pakárna, díky konstrukci se musí rozebrat půl pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 1.3.2015 1:15

Taky to může být jen ucpané a pak by mohlo stačit to vyčistit. Já jsem koupil hodně starou Dolmar a po několikáté nádržce oleje přestala mazat. Dal jsem ji do servisu, vyčistili a mazala zas jen asi jednu nádržku. Tak jsem olej vylil, sundal lištu i plech pod lištou, který kryl hadičku z nádrže do čerpadla a celé to propláchnul benzínem a vyfoukal. Vyplavalo z toho spousta šuntí. Vypadá to, že někdo přede mnou do toho lil ty biooleje a když jsem nalil minerální olej pro ztrátové mazání, tak se to v nádrži uvolnilo a ucpalo.

Ale že je to pakárna, to je pravda. Znova bych to dělat nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 1.3.2015 8:59

Zdravím, neznám rychlejší a snadnější demontáž olejového čerpadla než u Stihl 211 a jí podobné. Jediné pro snadnější přístup je polodemontáž předního madla. To znamená povolení spodních silentbloků, sejmout hadičku (případně vytahnout z nádrže) a našroubování pomocného svorníku do závitu čerpadla, potom už jen vysunutí z bloku pily. Je to práce na 5 minut. Pro kontrolu funkce čerpadla je důležitá kontrola unašeče čerpadla, zde je nutno povolit unašeč spojky, to už je sice trošku víc práce ale do 10ti minut je rozebráno. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.81 (?), 27.1.2021 18:10

Souhlasím s názorem, že české zastoupení firmy Stihl je nevstřícné, neochotné pomoci řešit problém. Dle mé zkušenosti dominuje snaha najít důvod proč to nejde,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.236 (?), 14.3.2016 20:23

Servis Stihl - Najhorší servis aký poznám !!!.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika