Nabíječka baterie zahradního traktoru



host - 142.9 (?) 
11.3.2014 14:45, zobrazeno: 14545x

Koupil jsem zahradní traktor a k němu ostal nabíječku baterie (viz přiložený soubor).  Vždy když připojím nabíječ k baterii, tak svítí kontrolka 4 (zelená - síť) a kontrolka 5 (žlutá - nabíjení). Nabíjení trvá zpravidla 2 až 6 hodin a pak žlutá kontrolka 5 zhasne a svití jen kontrolka 4.

V návodu je to označeno jako zvláštní situave, kdy je baterka nabita dříve než za 48 hodin. Podle mě ale nabíječ dál nabíjí na 14,7V a možná by po 48 hodinách toho nechal a rozsvítila by se kontrolka 6 (žlutá - udržovací napětí). Já to nezkoušel. Myslím, že to není pro baterii ideální.

Taky vám nabíječka funguje jako mně? A jak vlastně ta nabíječka funguje? Díky.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 125.97 (?), 11.3.2014 18:48

Zkuste mrknout do baterky, jestli tak do 20 minut po přepnutí diody přestane "vařit",jestli ano tak asi přepla do udržovacího režimu, pak by mělo napětí baterky pomalu mírně klesnout, pokud ne tak raději odpojit, a zřejmě se asi nevyhnete tomu aby se někdo mrknul na střeva nabíječky a zjistil jak vlastně funguje po el. stránce(miresk)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.9 (?), 13.3.2014 11:40

Děkuji za názor. Já si myslím, že je to jednoduchá čínská nabíječka, která to do baterky rve 48 hod (bez ohledu na její stav nabití) a pak se přepne do udržovacího režimu. Pracuje v režimu konstantního napětí. Když klesne proud pod určitou úroveň tak zhasne kontrolka nabíjení. Ale ve skutečnosti se nabíjí dál. Chce to změřit.

Pokud se baterka nenabije do 48 hod, tak je nutno nabíječ odpojit od sítě a znovu připojit (je to i v návodu).  A pokračuje další 48-hod cyklus...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.97 (?), 13.3.2014 14:32

Pokud je to opravdu nabíječka co to tam rve podle svého a neohlíží se na baterku tak asi nejlepší bude ji vyhodit a sehnat něco jiného, takhle na dálku se nic lepšího asi poradit nedá, to by jste taky možná nestačil měnit baterie(miresk)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.73 (?), 13.3.2014 21:40

Je to normální nabíječka dodávaná k traktorkům Castel Garden s gelovou baterií FIAMM a není to žádná China, ale Itálie. Používám ji 6 let a také baterii v traktorku mám 6 let. Funguje to přesně podle přiloženého návodu.Kdyby to bylo nějaké špatné nabíjení, tak by už baterie byla ve sběrném dvoře jako odpad. Zatím, ale baterie funguje normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.97 (?), 14.3.2014 9:15

Podle toho co psal autor se chová nabíječka jinak než by měla, může být i špatná baterie, takže jediná možnost je změřit nab. napětí, proud, po změně signalizace i před, zkontrolovat celkové chování nabíječky, stav baterie během i po nabíjení(vyvařená voda apod.)pokud je něco špatně tak opravit případně nepoužívat, takhle na dálku se nic určit přesně nedá, jsou to spíš jen obecné rady(miresk)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.9 (?), 17.3.2014 12:28

Když je něco z Číny, tak to neznamená, že je to špatné.

Castel Garden si v Číně nechavá dělat i celé zahradní traktory!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.169 (?), 14.5.2021 17:29

Dobrý den- V příručkách u nabíjení baterií se u gelových uvádí max. nabíjecí napětí 14.4V 14.7 je moc dochází k vyvařování elektrolytu a snížení životnosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.108 (?), 14.5.2021 9:48
Jak dlouho nabijite, prosim?...pri uplnem vybiti baterie traktoru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika