Myti sekaciho ustroji trakturku (popr. i sekacky)



host - 9.22 (?) 
13.8.2012 9:11, zobrazeno: 5696x

Dobry den, mejete / nemejete? Nekde ctu nedelat, jinde zase myt.

Myslim tim myti cekaciho ustoji vodou, pres pripravene vodni rychlospojky na sekacim ustroji, pri zapnute/nastartovane sekacce. Nebo jak mejete/cistite sekacky a trakturky? Diky za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Seldi - (38) - 195.18 (?), 13.8.2012 9:15

Meju to takovou tou klasickou pistolí na hadici, naní si nastavim tu trysku a spachtlí škrabu.Ale v návodu k sekačče je psaný že při zaplym motoru se má pod ní stříkat voda ale to se vubec nic neumeje akorát se mi ta tráva namočila a schnila:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 13.8.2012 20:36

Sekačku travního traktoru jsem za 4 sezóny vodou přes rychlospojku podle návodu výrobce nikdy nemyl. Nic mi při zapnutí sekání ve stroji nepíská a nevrže. Soused myje přes rychlospojku podle návodu výrobce a je to po zapnutí sečení slyšet. I prodejce jedné značky mi říkal, když jsem hledal vhodný traktor pro sečení,  že vodu na mytí sekačky traktoru raději nepoužívat - koroze ložisek. Takže po sekání mechanicky očistím, případně otřu hadrem, ometu smetáčkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.97 (?), 15.8.2012 0:19
V sezóně je nejlepši to plastovou nebo dřevěnnou špachtlí jen vyškrábnout, po sezóně umýt, nechat vyschnou a vystříkat silikónovým olejem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika