Mýt či nemýt benzinovou sekacku



Stránky: 1,  2   
host - 119.89 (?) 
8.5.2014 21:45, zobrazeno: 9315x

dobry den všem jaký mate nazor na to.Umýt sekačku po praci nebo ne

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 216.69 (?), 8.5.2014 21:57
Po sečení plastovou škrabkou očistím kolem nože a nechám oschnout, bez vody. Letos není tráva tolik šťavnatá, kolem nože bylo skoro čisto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.5.2014 9:42

Sekačku umývám zcela pravidelně, a to každý rok na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 9.5.2014 9:56

Přesně tak - sekačku s plechový šasí bych myl jen na konci sezony. Hliníkové / plastové šasi by asi sneslo častější mytí, ale nevidím pro něj praktický důvod. Mezi jednotlivými sekáními jen ostraňuji dřevěnou škrabkou hrubé nečistoty. Nějaký důvod proč vlastně sekačku pravidelně mýt? 

Zdraví Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.5.2014 10:08

Sekačku která je pro mytí vodou po práci konstruována jsem přestal mýt vůbec.Zjístil jsem, že voda neodstraní většinu trávních zbytků,naopak je utuží  do tuhého límce, který brání hladkému sekání při příští práci.S přibývajicími motohodinami,a zmenšujícímu se obvodu rotujicího nože,se problém násobí.

Vlhké prostředí po mytí vodou podporuje vnik plísní,a hub,které vytvářejí agresívní prostředí pro spodní část skeletu.

Po každé práci sekačkou pracovní prostor vyčistím dřevěným špalíčkem, štětcem,smetáčkem ručně.Odpadly problémy s košením vyšší trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.181 (?), 14.5.2014 19:32

Mám sekačku s plechovým šasi a myji vodou pravidelně. Mám totiž rád čisté nářadí. Řeči o rezavění jsou nesmysl, sekačka velmi rychle vyschne. Je to jenom o lenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 14.5.2014 19:49

Skoro to vypadá, že je tu jeden pilný mezi samými lenochy, včetně mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.102 (?), 14.5.2014 19:51

Meju po kazdem seceni, protoze ji uklizim do chalupy. Neumim si predstavit, ze bych ten hnuj strcil do chodby. Hold hodinka na myti a pak ji nechat na slunci oschnout, zadnej problem uz treti rok (Husgvarna LC48).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 14.5.2014 20:07

Zahradní traktor Agrojet od r. 1998 sekající cca 8x/rok 1,2ha jsem nikdy nemyl, pouze špachtlí seškrabal trávu a na zimu navíc vyčistil drátěným kartáčem, štětcem a smetákem. Ale proti gustu žádný dyšputát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.5.2014 20:11
Teď je otázka zda sekačku myjete kvůli sobě, abyste neměl na chodbě nepořádek a vůni usušených zbytků trávy, nebo v tom vidíte i plus pro sekačku. Sekačce stačí škrabka a sucho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika