MTD DL 92 H - sečení při couvání



host - 72.152 (?) 
13.4.2016 16:38, zobrazeno: 16971x

Vlastním sekačku MTD DL 92 H, kterou mohu jenom doporučit, jediné co mi na ní vadí, je jako u každé novější MTD, pojistka proti sečení při couvání. Dočetl jsem se, že to je kvůli jednomu nešťastnému případu v USA, kdy ridič sekal na sekačce a při couvání z neopatrnosti přejel dítě. Pří následné žalobě byl žalován nejen řidič, ale i výrobce, tedy MTD za to, že nesprávnou funkcí a chybějící pojistkou proti couvání způsobily škodu. Nakonec musely zaplatit cca 2 mil USD. No totální nesmyl, prostě USA. Z toho důvodu tam ty pojistky teďko jsou, u dražších modelů je možné zmačknout tlačítko s vykřičníkem a sekačka seká i při couvání. Hledal jsem možnosti, jak tuto pojistku odpojit, nicméně prodejci mi nepomohli a na internetu jsem se dozvěděl pouze řešení i převodovky Transmatic. Tam jev většinou kontakt přímo s pákou při zařazení spátečky a ten stačí přelepit nebo jinak vyřadit. U mojí sekačky je ovšem hydrostat, tedy při zapnutí žačího ústrojí a zmačknutí zpátečky motor chcípne. Zatím zkoumám, kde by mohla být pojistka a na nic jsem nepřišel. Musí to být někde na cestě od zpátečky, kdy při pohybu zpátečky se pedál dotkne něčeho... nevím přesně čeho. 

Proto to sem dávám, zda náhodou nemá někdo zkušenost s vyřazením této pojistky. Nemusí to být přímo tento traktor, ale jakýkoliv od MTD s hydrostatem - řešení by mělo být podobné.

Děkuji za každý názor.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 231.162 (?), 14.4.2016 14:33

já mám bez pojistky, ale někde bude pouze danej koncovej spínač, neměl by být problém ho najít, sundat, pootočit atd a tím vyřadit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.5 (?), 14.4.2016 16:59
Na trouby se musí chytře a radiče, jak obejít pojisku potrestat, nejlépe nucenými pracemi, v tomto případě sečením při couvání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.161 (?), 14.4.2016 21:03

nechápu, pokud člověk ví, že je na zahradě sám, tak je pojistka naprosto k ničemu... navíc traktory jiných značek to většinou nemají. Akorát to otravuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.196 (?), 24.4.2016 10:36

Tak už jsem na to přišel sám. Je to řešení pro traktor s hydrostatem. Je třeba sundat koš na sběr trávy, potom vytáhnout rouru, kterou se dostává tráva ze žacího ústrojí do koše. Zezadu se pak jde dostat k převodovce - na jejím okraji je umístěn a připojen kabel (viz obrázek označeno červeně). Tento kablík stačí odpojit, a pak nějakou páskou jenom navolno k něčemu uchytit, aby se do něčeho nezamotal. 

Toť vše, přístup je jednoduchý a odpojení či znovuzapojení také jednoduché. Jde sekat a při tom couvat, což poměrně zrychluje a zpříjemňuje práci. Jenom dejte pozor, abyste byli na zahradě sami a někoho nepřejeli, jako se to stalo v tom nešťastnym případě.

MTD DL 92 H - sečení při couvání
MTD DL 92 H - sečení při couvání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salfi - (26) - 224.1 (?), 2.5.2016 1:29

ja teda nemam mtd, ale stigu, ale princip je stejnej. Nejjednodussi zpusob byl ten, ze jsem vytahnul konektor, kterej sel k tlacitku a proklemoval ho. tot vse. jednoduchy jak facka a myslim, ze u mtd to bude stejny. stejnym zpusobem jsem proklemoval sedacku, aby pri sesednuti z traktoru nechcipnul motor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.155 (?), 2.5.2016 17:50

Mám taky stigu, když sesedám, zajistím brzdu takže neni nutno nic odpojovat a motor běží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.76 (?), 14.2.2022 12:41
Dobrý den sice píší až po dlouhé době ale chci se zeptat jelikož mám stejný problém se chcípáním motoru když chci couvat a když sesednu pid sekačkou jste jaký kabel odpojil já tam mám u Stiga estate 3398HW 2 červené u sebe a 1 žlutý no a pak se chci zeptat jak přesně jste to udělal s knoflikem při couvání?? Předem děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.82 (?), 12.5.2021 12:29

Stejný jako MTD provedení, jen jiná značka názvu traktoru.
Díky za nápad, který funguje!
Drát jsem raději vytáhl ven a namotal na zbývající vedení za levým zadním kolem, kde jsem jej izolačkou přiděl a nemá kde spadnout ani nijak zavazet...
Obsečení kolem stromů se to bude hodit.
Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika