Mt7 uni systém



host - 180.61 (?) 
10.5.2013 14:28, zobrazeno: 13175x

Zdravím. Můžete mi prosím říci, na jak velkou plochu lze tento malotraktor používat? Zvládně třeba orbu 2000 m2? Nehtěl bych ho úplně oddělat. A pak, mám hrobkovač na brambory. Chtěl bych ho použít (po úpravě radlic) pro sázení česneku. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji, Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 125.130 (?), 20.5.2013 13:03

Já s ním ořu asi 500m2. Ale do mirného svahu a spíš těžší půdu. Na rovině bych klidně 1000m2. Je to však jednoosák, a ten potřebuje kvalitně zpracovanou půdu. (a nejlépe pisčitohlinitou).Pluh nastavit na podmítku. a na podzim hlubší orbu. Plochu okolo 2000 m2 bych asi nechal zorat velkým traktorem. Sázím taky česnek, ale do hrůbků mě to nenapadlo.  nemám moc sadby.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.61 (?), 23.5.2013 17:05

Jenže když si to nechám udělat velkým traktorem a oranice nebude provedená ve správnou chvíli (vlhkost půdy), tak tu oranici na jaře tímhle mt7 uni těžko rozdělám. Mám taky těžší půdu. No ten česnek plánuju tak, že si udělám rýhy, nasážu a buď ty nahrnuté hrůbky rozhrnu, nebo to na koso přejdu hráběma. Chci tak udělat 100 m2.        

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.130 (?), 23.5.2013 23:08

Jestli máte i rotavátor, tak asi jen ten dokáže oranici rozdrobit(nemám zatím brány). Já na podzim přiorával trochu z louky a ty otočené drny jsem na jaře rozbíjel rotavátorem na dvakrát a s velkými koly.  Není mi moc jasné, jak myslíte to načasování orby. Jarda, nifarm@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.61 (?), 28.5.2013 16:45

Když se orá za mokra, tak se udělají lavice a ty jdou těžko rozbít. Na těžké půdě jako mám já, jen to opravdu znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.154 (?), 4.8.2014 17:32

Vlastním tento malotraktor v prevedení dvojtakt aj štvortak a niekedy oriem aj celý deň a nie je problem.Na rovine oriem bez držadiel je nutné spravne nastaviť doraz na pluhu.Nemá problem s oraním trávnika, alebo inej ťažkej pôdy. Ročne obrábam viac ako 1 hektár pôdy hlavne na sadenie zemiakov a nie je žiaden problem.. Mám všetko príslušenstvo, ktoré aj využívam

Vlado, vtrozsutec@gmai

 

Mt7 Uni
Mt7 Uni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika