Motorový křovinořez Solo 109 B



Stránky: 1,  2,  3   
host - 208.46 (?) 
29.4.2009 0:19, zobrazeno: 29997x

Kamaráda jsem přesvědčil ať nekupuje Hechty, Grizzlye, Al-Ko a podobné příšery... zvolil tedy SOLO 109B. Co na to říláte..?..máte s ním někdo zkušenost..??? Co na to pan J.S.??? Stroj bude určen převážně pro dosekávání kolem plotu, stromů apod.kam se nedostane s velkou sekačkou. Předem všem díky za příspěvky. J.Z.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 29.4.2009 8:37

Pokud s tím nebude dělat hektary, tak předpokládám, že bude spokojen. Jen bych se pozastavil u přesvědčování kamarádů. Když máte ten dobrý úmysl a chcete poradit, tak poraďte, ale nepřesvědčujte. Může se to vrátit ne Vaší chybou, ale kamarád něco udělá špatně, nebo si nechá poradit od dalšího kamaráda a potom to není moc příjemné poslouchat - cos mi to poradil. To už je třeba něco znát a ukázat, že to nebyla chyba mašiny, ale obsluhy. Jinak přístroj má antivibrační systém, pevnou hřídel, 3 čelisťovou spojku, solidní výkon. Na požadovanou práci s přehledem, jen mu ještě poraďte, ať si přečte návod, to bude další dobrá rada od Vás.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.46 (?), 30.4.2009 18:38

Panu J.S. moc díky za příspěvek... a zároveň se ptám: To opravdu tento malý křoviňák nemáte nikdo doma..?..více zkušeností od více majitelů by udělalo jasnější obrázek... J.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.193 (?), 30.4.2009 20:48

Nemoze ho mat nik doma, lebo sa bude dodavat na trh od polovice maja...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.46 (?), 1.5.2009 23:11

Všude v shopech se chlubí dodáním do 48hodin... ale telefonicky jsem to neověřoval... toto mě nenapadlo. Díky za info. J.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.5.2009 6:38

Nemám ho doma, ale něco prodáno je a nevím o nich. Pouze běžná údržba před, nebo po sezoně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.239 (?), 7.3.2010 21:01

Zdravím všechny,

plánuji koupi křovinořezu Solo.Váhám mezi modelem 109 a 135,obojí v provedení L(s kruhovou rukojetí)Budu používat pouze strunovou hlavu k dosekávání kolem plotu, stromků a míst kam se nedostanu se sekačkou(těch moc není).Pozemek je udržovaný, cca 15arů.Vím, že by mi stačil model 109,ale při srovnávání cen v jednom e-shopu jsem mezi nimi našel rozdíl cca.2000kč.Zvažuji si připlatit a vzít ten silnější.Při vzájemném porovnávání obou jsem zjistil, že oba mají pevnou,5x uloženou hřídel,109-tka ji má zřejmě slaběji dimenzovanou, má slabší průměr nosné trubky24mm,(135 má 28mm),dále je zde 7-mi zubý převod,(135 má 9zubý).Nebude toto na úkor životnosti 109-tky?Další věc je samotný motor, jak je na tom v porovnání solo vs.kawasaki?Spotřeba, životnost,startovatelnost a hlavně kvalita konstrukce?Zkrátka jestli se vyplatí si připlatit?Díky všem za postřehy a názory! K.H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.167 (?), 18.7.2012 20:42

Zdravím. Nechcem zakladať nové vlákno, tak sa skúsim sa opýtať tu. Nedávno som kúpil 109B. Kosil som s ňou iba raz asi 400m2 a pri dopĺňaňi benzínu som si všimol, že keď som otváral nádrž, tak bolo počuť "zasyčanie" ako keby podtlak v nádrži. Je to normálne, alebo je niekde háčik?!. Vo víčku dierka nieje, tak odvetranie bude riešené inak. Nemala tendenciu zhasínať, akurát teplá zle štartovala. Zasyčí aj keď otvorím nádrž po pár sekundách vrčania na voľnobeh. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.51 (?), 18.7.2012 21:02
Pro klid můžete sundat hadičku od benzínu z karburátoru, nasadit inj. stříkačku a zkusit ji nasát. Pokud to půjde do téměř plného obsahu, problém s odvzdušněním není. To zasyčení bych odhadoval na přetlak. Teplý motor špatně startuje při špatně seřízeném karburátoru, také start ihned po velké zátěži, při malém množství paliva. Je to obecné orientačně, co na to může mít vliv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.238 (?), 18.7.2012 21:37

Díky za rady. Čo sa týka štartovania, no kosil som keď bolo hodne teplo. Štartovať som chcel asi po cca 10-15min. prestávke. Neviem či je to dostatočne veľa. V manuále je napísané, že je karburátor nastavený správne už z fabriky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika