motorová sekačka s pojezdem Hecht 546 S



Stránky: 1,  2   
host - 37.48 (?) 
21.6.2008 10:24, zobrazeno: 47369x

V loni jsem si koupil tuhle sekačku u Dakr s.r.o Vsetín a již při druhém sečení přestal fungovat pojezd.Zabíral jenom trhaně a tak jsem šel reklamovat.Pán v prodejně mi vysvětlil, že to je vadnými klínky (asi myslel v kolečkách)které jsou z měkého materiálu a postačí je jenom vyměnit.Za týden jsem si opravenou sekačku vyzvedl a   bez problémů jsem ještě asi 5x trávník o velikosti asi 65m2 posekl.To se stalo v loni.Letošní sezonu jsem posekl už jenom 2x, pojezd zase nefunguje.V úterý jdu tedy reklamovat stejnou závadu, jsem zvědav co mi řeknou.Kamarádi mají sekačky různých značek ale o tzv.klíncích nevědí nic.O dalším průběhu budu tady informovat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
radustom - (4) - 37.48 (?), 15.7.2008 12:51

Reklamace proběhla bez problémů.Mechanik jenom kroutil hlavou nad tím, že klínky v zadních kolečkách nevydržely, byt byly z tvrdého materiálu.Klínky jsou ted z ocelových jehel, problém je v jejich tvaru, nejsou totiž hranaté(vysvětloval servisní mechanik při reklamaci)Když mi příští rok nastane stejný problém, osadí kolečka napevno.Takže příště až budete kupovat sekačku s pojezdem, at Vám ukáží v prodejně klínky na kolečka, jakého jsou tvaru.Musí být zásadně hranaté, jinak Vám nastanou potíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radustom - (4) - 124.108 (?), 30.7.2009 6:38

Tak se klínky opět ohladily a pojezd nešel.Kamarád mi dal pár centimetrů kulatiny a budu si ted sám klínky stříhat a vyměnovat.Rozhodně už nikdy nic nekoupím v prodejně Dakr ve Vsetíně a už vůbec nic od italské značky Hecht. Jsetli někdo víte o benzínové sekačce která tímto problémem s pojezdem netrpí, dejte prosím vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.37 (?), 30.7.2009 11:12
Dakr je dobrá firma s vynikajícím poprodejním servisem.Za závady si můžete sám, kdyby jste si nekoupil čínskou sekačku tak problémy nemáte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.174 (?), 30.7.2009 11:57

Hecht není Itálie, ale čistokrevná Čína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.198 (?), 30.7.2009 14:04

Dobrý den,

souhlasím s tím, že Čína je Čína, nicméně já jsem Hecht risknul taky, mám ji už druhým rokem, seču s ní jak zběsilý (trávník kolem domu má cca. 5000m2) a šlape jako hodinky. Pojezd je naprosko OK a to i přesto, že mám na pozemku dost velké nerovnosti a někdy se sekačka "kousne" o nerovnost a hnací kola začnou hrabat. Na motor jsem kromě výměny oleje nemusel šáhnout (je tam B&S 190ccm) - má sílu jak bejk. Problém Číny (obecně skoro všech výrobků) je ve velkém rozptylu kvality. Takže zatímco jeden kus může být perfektní, druhý může být naprostý zmetek. Je to o tom zda jste ochoten jít za nižší pořizovací cenu do rizika, že budete mít smůlu a zrovna narazíte na šmejd.

Jinak DAKR je dobrá firma a nemůžu říct křivého slova (prodejna Hranice).

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.130 (?), 11.8.2010 10:12

Před měsícem jsem si zakoupil sekačku na trávu s pojezdem Hecht 546 S a když jsem se včera po třetí snažil posekat trávu na zahradě, tak se mi rozbil pojezd. Tento český výrobek se mi zdá velmi nekvalitní.

Robin Koklar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.8.2010 10:46

Český výrobek??
 Všechno, co má na krabici nápis v češtině nemusí mít tuzemský původ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.2 (?), 11.8.2010 16:10

skoro všecky činské sekačky vega, hecht... ABG mají problém s pojezdem.dříve byli v sekačkách volnoběžky třikrát větší a z dvakrát lepšího materiálu. Musíte na klínky použít tu nejlepší ocel, na kterou natrefíte. např. nařezat z kvalitního imbus šroubu. originál činský náhradní díl rozhodně nebrat. Jo a klínky nevyřazovat-mají funkci volnoběžky-potřeba např. při otáčení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Svarc - (49) - 49.235 (?), 13.8.2010 21:08

Mám taky Tohoto hechta 546 S  z číny, ale kdybych to dříve věděl tak bych ho nekupoval.Hlavně mě dostal ten pojezd jen s jedním kolem, který se dost protáčí ve svahu.Startování to je taky někdy na mé nervy. Na rovinku okolo baráku to stačí, ale už koukám po jiné a pořádně nadupané.Jak vidím na netu nebo v letácích skvělé stroje Vega, Berlan,Hecht a spousta jiných kvalitních sekaček s tímto skvělým čínským motorem tak už se jen směju.Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika