motor Tera Vari



Stránky: 1,  2   
jirka.z - (8) - 197.113 (?) 
5.5.2008 8:38, zobrazeno: 49611x

Dobrý den, mám problém s pohonnou jednotkou tery - po zimní odstávce se mi ji nepodařil nastartovat. Už jsem vyměnil svíčku, vyčistil karburátor, odpojil drát na stop, hadici k filtru, kdyby byl ucpaný a pořád nic. Svíčka jiskru dává /neumím posoudit, jakou /, ale když ji po několika protočeních vyndám, je mezi kontakty kapka banzínu. Tak mi přijde, že není v pořádku ten karburátor. Prosím o radu, co bych ještě mohl zkontrolovat, mě už nic nenapadá. Dal bych ji do servisu, ale prý by to trvalo 14 dní, ale to je pro mě v tuto dobu moc, potřebuju orat. Předem dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.5.2008 8:52
Pokud je v karburátoru a palivovém systému satrý benzín, tak musí pryč. Tzn. vypustit, vyfoukat a nalít čerstvé palivo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.208 (?), 5.5.2008 12:12
Podle mne je tato závada celkem běžná.Jedná se o to, že do prostoru válce a karteru nateče při dlouhém stání motoru benzin a při startování je stále přehlcen.Stačí vyšroubovat svíčku a tahat za starter - mnohokrád, dokud z válce je vidět pára.Stává se to přes to, že je uzavřen palivový kohout a ani jehlový ventil tomu nezabrání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.226 (?), 5.5.2008 14:27

Mám mnoho strojů s benzinovým motorem a tak také někdy potíže se starty. Většinou pomůže to, že při problémech dám k sání motoru puštěný (a nezapálený) hořák propan- butanové opalovačky (2 kg bomba + 3kW hořák) a startuji. Motor chytne na směs onoho propan-butanu a vzduchu. Po chvíli chodu hořák vzdálím a motor pak již jede na benzin. Zkuste to, opravdu to funguje pokud na motoru není závada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 5.5.2008 15:35

Také se prodává "Start Spray" - podle zápacho je to vlastně propan butan, akorát nemusí člověk tahat vlekou bombu s tryskou, stačí jen trochu stříknout do otvoru vzduchového filtru a motor nakopnout - startuji tak starý traktůrek který má motor ze Škody 1000MB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.113 (?), 5.5.2008 16:12

DĚKUJU!!! Podle rady jsem vyšrouboval svíčku a startováním vyfoukal palivo - když jsem to udělal po několikáté a zjistil, že to je pořád "uchlastané" rozdělal jsem / už asi popáté / nádržku karburátoru a našel na dně spadlou trysku. Našrouboval jsem ji na místo a ta mrcha už chodí! Ještě jednou všem moc dík. Zdraví Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.250 (?), 22.5.2008 13:26

Dobrý den Jestli se mohu zapojit též máme problém s Terou, couve krásně, ale jednička i dvojka má špatný už rozjezd, stojí dobu na místě než zabere, někdy ani ne a musíme ji postrčit aby se vůbec rozjela.Bez nákladu sní nevyjedu ani kopeček a přitom ani nehrabe prostě stagnuje na místě takže kopeček musím vycouvat.Děkuji všem za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.119 (?), 27.5.2008 21:41

Pokud se při tom marném pokusu o rozjetí točí hřídele nápravy, jedná se o problém v kolech. Doporučuji rozebrat, vyčistit a namazat západky. Při tom zkontrolujte stav ozuveného kola a stav západek, případně je vyměňte.

Pokud se hřídele neotáčení, bude se jednat o problém v převodovce, možná i poškozená kola 1. a 2. rychlostního stupně. Doporučuji navštívit odborný servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.231 (?), 28.5.2008 0:59
Pokud se kola ani hřídele (šestihrany) neotáčí, mohlo také dojít k protočení šestihranů na unašečích těsně u převodovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.250 (?), 25.3.2009 8:01

takže to byla špatná spojka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika