Motor Tecumseh Vantage 35 "zere" olej



Trooll - (27) - 64.59 (?) 
13.7.2013 8:13, zobrazeno: 10178x

Ahoj, chtel bych poprosit o radu. Jedna se o sekacku s motorem Tecumseh Vantage 35, praskla mi ojnice, ojnici sem dal novou, motor jede v pohode, komprese taky v pohode. Ale sekacka od te doby zere olej, pomerne dost. Kdyz sem pulil motor tak mi bohuzel z karteru vypadli obadva ventily, takze sem nevedel ktery kam prijde, je mozne ze mohou byt prohozene a spatne dosedaji? Nebo ze by motor zral tolik oleje pres krouzky? Po cca hodine sekani mi to zalepi jiskriste u svicky vrstvou nespaleneho oleje. Olej musim dolevat zhruba pred kazdym sekanim, cca 100-150ml. Pomohlo by prohozeni ventilu a nebo jejich zabrouseni?

Diky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 229.17 (?), 13.7.2013 19:31

Zdravím, těsnost ventilů nemá na spotřebu oleje podstatný vliv. Problém je buď opotřebovaný dřík sacího ventilu nebo vyběhané vodítko sacího ventilu. Podle uvedené spotřeby to vypadá na tento problém. Jak vypadal stírací kroužek, snad jste ho neotočil. Motor má určitě svůj zenit za sebou a netěsný ventil ve vodítku se těžko opravuje. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Trooll - (27) - 64.59 (?), 14.7.2013 5:48

Kdyz sem motor pulil tak sem krouzky nesundaval, nechal jsem je na pistu, pri sesazovani sem jen krouzky rozhodil do trojuhelniku, pist nema zamky. Takze asi tedy nema smysl se zabyvat brousenim sedel ventilu. Poohlednu se tedy po jine sekacce, radeji uz nejaky B&S motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.124 (?), 27.5.2023 13:29

prosím o radu odvzdušňovač motorového oleje Tecumseh vantage 35 E-36102E stříká z něho olej kde je chyba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jikok - (48) - 169.89 (?), 13.7.2013 20:08

žere olej? to se blíží smrt motoru. a jelikož firma dělající Tekumsehy zaniikla, dojedete sezonu a poběžíte pro novou sekačku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika