Motor Slavia 1D80



host - 94.24 (?) 
18.6.2010 19:43, zobrazeno: 19981x

Dobrý den, zdědil jsem dělaný traktor s motorem Slávia 1D80 (jednoválec chlazený vzduchem). Bohužel motor není asi úplně v pořádku. (Motor nebrčel cca 5 let).: Poprvé nastartoval podstatě na drc. Ale po 2 min jízdy se začne dusit, hodně kouřit a ztratí otáčky a chcípne. Znova nastartovat de těžko a pokud se to podaří tak kouří a nedá se pořádně vytočit. Po hodině odpočinku (zchladnutí) zase jsem nastartovat na drc a běží pohodě dokud se asi nezahřeje a zase nejede.. a pořád dokola. Už jsem nechal dat nastavit trysku na 120, vyčistil jsem výfuk, vzduchový filtr, naftový filtr a koupil kvalitní naftu ale pořád to blbne. Prosím o radu. Děkuji Patrik

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.100 (?), 1.7.2010 23:26

Zkus se podívat jestli ti maže, povol ty dva šroubky co jsou na trubkách od mazacího lisu a protoč motorem naprázdno, měl by z tama jít olej..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.30 (?), 23.7.2010 22:15

je docela možné že je prasklej nějkterej pístní kruh, příznaky tomu naznačují

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.141 (?), 27.7.2010 17:07
Zapečené kroužky... Měl jsem to samé... Moc paliva a pak se zapečou. Vyčistit a uvolnit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.10 (?), 6.2.2012 7:48

 Připečené pístní kroužky, oprava bez demontáže, v deseti litrech motorové nafty rozpustit pět tablet naftalínu /proti molům/ mělo by povolit.Pokud to není zarvané na tvrdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 113.94 (?), 6.8.2014 21:43

dobrý den mam slavia 80myslím že mi jde hodně nafty do výfuku a nic se nevrací dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika