Motor nejde do otáček



Stránky: 1,  2   
host - 79.224 (?) 
18.5.2010 20:41, zobrazeno: 65675x

Jedná se o křovinořez CG 260A. Motor jde nastartovat, běží klidně, ale nejde vytočit, je jako by se dusil i na plný plyn. Volnoběh je klidný. Při přidání plynu jde asi na polovinu potřebných otáček a do vyšších nejde nijak vytočit. Palivo jde do karburátoru normálně. Šroub bohatosti reaguje. Poradí někdo co dělat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 18.5.2010 20:51

Většinou je to u dobrého motoru nedostatkem paliva. Vyčistil bych sítko karburátoru, případně vyměnil palivový filtr, dle doby provozu. Jestli byl ponechán přes zimu se starým palivem a nyní zlobí, tak je třeba použít v krajním případě ultrazvuk na vyčištění karburátoru. Někdy pomůže stabilizátor paliva, který má podobné účinky, jako čistič palivové soustavy. Ověřte dotažení karburátoru na přírubě a válce.Předpokládám, že vzduchový filtr je čistý.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.51 (?), 13.6.2010 11:47

Mám úplně stejný problém. Druhá sezona a blbne. Nechtěl naskočit. Po zimě jsem neprve stříknul pod svíčku aby naskočil. Potom chytal normálně, ale nejde do otáček. Vzpomínám si, že mi to začal dělat už na podzim, ale neřešil jsem to. Ani jsem nenašel, kde se dá řídit směs. Krom sytiče to asi nemá běžně uživatelsky dostupné seřizovací prvky. Pročistím karburátor a uvidím. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.22 (?), 27.4.2013 23:18

Já mám jiný problém u tohoto křovinořezu CG260A, a to tento, nesnadno jde nastartovat, trápím se startováním minimálně 20-30minut, pokud naskočí, pracuje zhruba půl hodiny, poté sám od sebe zhasne, na volnoběh běží sotva pár minut, a již se nedá znovu nastartovat, čistil jsem sítko na hadičce v nádržce paliva, v zimě byla nádržka prázdná, vzduchový filtr je čistý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.51 (?), 13.6.2010 14:39

Problém už jsem vyřešil. Karbec jsem rozepral, profoukal a složil. Nic podezřelého jsem nezjistil, ale mám dobrej pocit. Nejvíc si myslim, že má vliv na chod motoru to, že jsem pod karburátorem našel takovou průhlednou baňku, plastovou a ta byla prázdná. Slouží zřejmě na načerpání paliva. Po promačnání a naplnění šel motor dobře. Myslím, že rozborka karburátoru nebyla nutná :-) Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.121 (?), 14.6.2010 7:05
Tato oprava je taková, kdy se stav zlepší a nevíme čím. Ale mohl jste více dotáhnout šrouby a už to těsní, uvolnění nečistoty, vody a pod. Když změna nastala, tak byla něčím způsobena. Primer - sytič se před startem 3x zmáčkne, to je klasika.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.30 (?), 23.8.2010 15:53
Mám podobný problém, motor naskočí a zhasne, svíčka je mokrá a když startuji dále, stříká benzín z výfuku a i teče z čističe vzduchu.Když vyčistím svíčku, vše se opakuje, nastartuje,zhasne atd.Vyměnil jsem oboje těsnění od karbecu, ale problém pokračuje.Propláchl jsem karbec technickým lihem a nic.Děkuji za rady od Vás.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 23.8.2010 16:02

muže být špatnym palivem což se me taky stalo zkuste jej v nejakem plechačku zapalit zda hoří me nechtel ani chytnout tak jsem dal novej čistej nastartoval se zahřátou svíškou (zahřal jsem ji letlampou) a po chvilce doplnil s olejem a bylo po problemu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.87 (?), 23.8.2010 16:19
Zkusil jste tlakově těsnost jehlového ventilu v karburátoru?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.30 (?), 23.8.2010 16:31
nezkusil, co musím rozdělat, abych se k tomu dostal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika