Motor Jikov nebo Honda



host - 169.9 (?) 
21.4.2007 8:42, zobrazeno: 16578x
Dobrý den,chtěl bych poradit a vyřešit otázku,jestli si koupit malotraktor Vari z motorem Jikov (dvoutakt) nebo Honda(čtyřtakt).Stroj bude používán v mírně svažitém terénu a k běžné polní praci.Nemám zkušenosti se žádným z uvedených motorů.Děkuji za radu. V.M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.99 (?), 21.4.2007 19:25
Asi Honda a máte pět let záruku na celý stroj. Nevím jak moc svažité to máte, ale Vari do kopce moc bobře neoře. Nastanou problémy s přenosem výkonu na zem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.201 (?), 21.4.2007 20:28
Jestli jste  z JM mohu Vám Vari s Hondou předvést a případně poradit a upozornit na co si dát pozor. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.9 (?), 21.4.2007 22:18
Děkuji,za projevenou ochotu Hondu při práci ukázat.Totiž můj známý Hondu má,takže jsem ji při práci viděl. On si Hondu chválí,ale jeden prodejce zahradní techniky,mně doporučil motor Jikov a to z důvodu možnosti práce i ve svahu a protože nemá papírový vzduchový filtr,ale z olejem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.43 (?), 28.12.2013 20:49

ano pri naklonech hondy olej pretece bud to do valce to je lepsi varianta nebo na spojku a stojite sam mam 1447 6hp svazim drevo a parkrat uz byla prevracena u hondy by byl konec zalezi na co to budete pouzivat na pole urcite staci honda do lesa 2t

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.186 (?), 28.12.2013 21:20

Olej na spojku z motoru možná při převrácení, jinak ne. A svahy jezdím, jako lesáci s Hondou GXV 160 bez problémů x let. Honda je tak o 2 generace před 2T, ale pro českého člověka, který rád opravuje na koleně je 2T radost.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.165 (?), 21.4.2007 21:22
Vari oře do kopce úplně stejně jako Honda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.222 (?), 13.7.2007 20:53
S motorem Jikov 1453 mám od samého začátku jen problémy. na svažitější terén je to slabé, potíže se startováním, zoufalé chlazení. Doporučuji cokoli jiného. Na zahradní sekačce máme již 7 let Brigse Quantum a bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.99 (?), 14.7.2007 20:33
Je zajímavé jak rozdílné mohou zkušenosti být. Já mám m.j. taky motor Jikov s bezkontaktním zapalováním už více jak deset let a kromě pecky na svíčce jsem neřešil žádnou závadu. I výkon postačuje. Tím nezpochybňuji něčí nespokojenost. Jen tím chci říct, že jsou lidé, kteří jsou s tímto motorem spokojeni. Na druhé straně jsou lidé, kteří těmto motorům nemohou oprávněně přijít na jméno. Znám motor, kde cívka zapalování nevydrží víc jak rok. Na potřetí jsem vyměnil uplně všechno od elektriky i jiné magneto jsem mu dal a místo po roce to odešlo po patnácti měsících. Proto dobře chápu, že někdo na Jikov nadává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.111 (?), 15.7.2007 1:58
U nás s motorem Jikov to měl obecní úřad a vydrželo to hodně dlouho (cca 12let) , na to jak často to použivali, téměř děnně. Ale ten smrad z toho dvoutaktu, to byla teda síla. Teď mají ten s motorem Honda a je to o něčem jiném, akorát si stěžovali, že ten nový je o něco pomalejší, proteže je jinak zpřevodovaný co se týká traktoru s říditky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika