Minirider XE 70 Mounfield



host - 187.170 (?) 
26.4.2016 16:23, zobrazeno: 5565x

Sháníme planetové kolečko do převodovky se šikmými zuby.V Mounfieldu nabízejí jen celou převodovku za 10500Kč.  Výroba tohoto kusu zatím se nám v tomto režimu nedaří sehnat taky moc levně. Nevíte o někom, kdo tyto ozubená kolečka vyrábí za rozumnou cenu?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.6 (?), 26.4.2016 19:56

Zdravím, kolo je lisované a těžko někdo vyrobí stejné, možná tak na 3D fréze. Potom úprava cementováním a nakonec cena. Jeden kus bude dražší než dvě nové převodovky. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 26.4.2016 20:36

Sice není přesně vidět tvar zubů, ale nezdá se mi, že by to bylo něco extra obtížně vyrobitelného. Odvalovka by to měla zvládnout a možná by uspěla i klasická frézka s děličkou a pod. Zkuste poptat na tumlikovo.cz a nebo v nějaké strojírenské dílně u Vás v okolí. Za cenu lidovou to nebude, ale aby to stálo jako dvě převodovky, to by muselo být ze zlata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 27.4.2016 9:22

To, že sám velký M nedokáže (nemá zájem) dodat ND jako díl, ale pouze celou skupinu je normální, s tím se musíme smířit. Kuželové ozubemé kolo by snad mělo jít vyrobit levněji. Měla by to dokázat vyrobit slušně zařízená strojírenská dílna, nebo specializovaná firma na díly s ozubením. Taky jsem ji delší dobu hledal. Zatím jsem tam byl jenom na konzultaci, zda je můj požadavek relizovatelný. Kusová výroba bude samozřejmě nákladná, s tím se musí počítat. Záleží na tom odkud jste, ale pro Přerovsko mám paní Tichákovou ze Křtomile. Další věc je, co Vám udělá nové, a správně zakalené kolo v původní převdovce s původními koly jejichž hodnoty tvrdosti neznáme. A pokud byla celá převodovka takto kvalitní jako toto referenční kolo, které bylo zřejmě nejslabším článkem, co odejde následně? sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.170 (?), 1.5.2016 16:41

Zdravím, tak jsem konečně našel výrobce za rozumnou cenu, je to Rudná u Prahy, Ozubený kola dohledatelné na netu, mohu doporučit.Šikovný a nearogantní člověk s menší dílnou vybavenou staršími, ale potřebnými stroji.Toto kolo bylo nejslabším článkem a co to udělá s původními koly strach nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.14 (?), 12.6.2016 16:01

Dobry den, na kolik penez nove kolo vyslo? Co jste mel za problem - rider cukal pri jizde dopredu? Kolovratnik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika