Manželka poničila napoprvé sekačku



Stránky: 1,  2   
karcer - (4) - 209.16 (?) 
18.8.2012 5:57, zobrazeno: 16802x

Dobrý den

Koupil jsem zánovní sekačku Sabo.Jednou ji zkusil (jela perfektně) a pak jsem na jeden den z chaty.Manželka se rozhodla že mi udělá radost a několik let nesekanou trávu vzala na nejnižší možnou nastavenou výšku a sekala a sekala :)

Když jsem přijel úplně jsem se zhrozil.Místo trávy vzniklo oraniště..

A teď k problému.Nůž je tupý, má zuby to nevadí, horší je že když jsem sundal nůž tak jsem zjistil že plocha pod ním je naprasklá a že motor se točí jen bez nože.jak nůž nasadím tak motor jen bzučí.

dá se motor opravit a bude to finančně výhodné?Vadí ten praský plast?

sekačka stála jen 1000 kč ale je bytelná, celokovová a myslím že by jinak dlouho sloužila.Je mi ji líto vyhodit.

Naprasklé
Naprasklé
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.10 (?), 18.8.2012 10:14

Dobrý den. Možná se pletu, ale dle mého to nýtování je nějaký dřívější pokus o opravu toho prasklého. Viděl jsem spousty sekaček, ale žádná určitě nebyla nějak nýtovaná. Něco mi říká, že manželka za to nemůže, někdo se jen rád zbavil takto opravované sekačky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.151 (?), 18.8.2012 12:06

Co je to konkrétně za motor? P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 18.8.2012 12:41

Taky si myslím, že paní je v tom nevinně, vypadá to, že jste koupil zajíce v pytli. Celý ten přinýtovaný kus určitě není originál, podle středu vyvrtaného vrtákem, a kdoví, co se pod ním ukrývá. Být Vámi, poučím se z vyhozené tisícovky a koupím něco funkčního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.19 (?), 18.8.2012 12:56

Na takových věcech se nešetří a koupit od někoho starou sekačku je dost rizikové - řeknu vám kdyby tohle napsal můj manžel, že jsem napoprvé poničila sekačku - hodila bych mu ten krám na hlavu.

Ale naštěstí se to nestane, protože má rozum a starou by nikdy nekoupil a já bych s ní ani nesekala  - je to dost rizikové- tzv. o hubu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 18.8.2012 13:36

Hlavně je o hubu sekat několik let nesekanou trávu sekačkou kterou se seká porost max. do 30 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
karcer - (4) - 209.16 (?), 18.8.2012 17:03

Nevím proč bych nemohl koupit na aukru od prodejce s několika sty kladných hodnocení a žádným negativem starší a od renomovaného výrobce vyrobenou sekačku když vím že spousty sekaček vydrží třeba 20 let. a na to moje hobby sekání by stačila.

Děkuji Vám za názory netýkající toho na co jsem se ptal ale spíš bych rád veděl jestli se dá motor levně opravit..

I když asi nejdříve zkusím prodejce informovat o tom nýtování..

Jinak jsem co se týče zahrady amatér a rád se něco prospěšného dozvím smiley

Stítek sekačky je zde : 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.245 (?), 18.8.2012 20:27

No, ale zase jste za tisíc kaček udělal zkušenost, že se nemají kupovat podezřele levné zgarby.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?), 18.8.2012 20:52
Vaše žena za to nemůže, vidíte doufám tu opravu trhacími nýty. Hlavní vinu nese ten, kdo si tuto tzv sekačku vybral a koupil. Buďte rád, že to tak dopadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 18.8.2012 22:15

Také jsem svojí kamarádce před lety prodal sekačku po opravě motoru za 1.100 Kč. Je mojí kamarádkou dodnes, tak asi sekačka stále funguje.

K vaší otázce. Nedoporučuji tuto sekačku opravovat. Oprava motoru bude velmi drahá a ten bude mít daleko větší životnost, jako zbytek sekačky. Stačí, abyste vzal jednou za nějaký kámek nebo dřevo a zůstane vám jen ten motor. A budete mít veliké štěstí, že při tom nepřijdete o nohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika