Malotraktor Vari Honda nebo kultivátor od Mountfieldu?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 203.171 (?) 
10.10.2009 17:47, zobrazeno: 138206x

Co je lepší koupit Malotraktor Vari Honda GSV 190 nebo kultivator od Mountfieldu MS 07IN? Stroj bude sloužit výhradně k vožení např. dřeva, trávy apod. Cena je přibližně stejná a paramety jsou také stejné až na převodovku Mount. - řemenová 2 rychl+zpátečka a Vari šneková 3 rychl+zpátečka. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 10.10.2009 18:19

Používám Vari Hondu od r. 1995 - bez závad a hodně jsem je využíval m.j. na dopravu dřeva. Pokud by se uvažovalo jen o práci na jednom pozemnku, bez větších přejezdů, dalo by se jakš takš uvažovat o MS, ale takto je to jasné. Nesrovnatelná rychlost v dopravě a pohodlnost při změně rychlostí, nehledě k převodovce, která je masivní a velmi kvalitní. Měl jsem několikrát možnost srovnat naše Vari s MS a vlastně se to ani srovnávat nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 12.10.2009 19:36

Pokud chcete zjistit co je lepší,  zkuste se někdy přes víkend projet po venkově. Co myslíte že uvidíte častěji, Monťu nebo Vari???

Můj tchán má skoro 40 let starou Terru. Sice to je hrůza, ale pořád ještě funguje. Myslíte si, že by to Monťa dokázal taky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 13.12.2009 8:34

Trochu rozšířím záběr diskuse. Bavíme-li se o farmářském malotraktrou, tak při srovnání MS 07 a Vari dané výkonové kategorie, musí Vari po technické stránce i po stránce poměr cena / výkon vyjít jako vítěz - převodovka vesuss řemeny, atd.

Ale bavíme-li se o hobby kategorii, kam patří od Mountfieldu MS 16 IN a podíváme-li na na alternativy na trhu, pak má zase navrch ten Mountfiled c dané kategorii a to jak díky bohatému příslušesntví, tak jeho ceně, která je u této kategorie rozhodující, protože na hobby zacházení je jeho konstrukce dostačující. Škoda, že Vari Pony nemá zpátečku, pak by asi byla situace jiná. Proto má řada hobby zahrádkářů, mezi které se počítám i já, právě toho Mountfielda. A na hobby zahradničení a dopravu kolem domu a v lehkých podmínikách je dostačující. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.8 (?), 13.12.2009 10:00

Ano, svým způsobem máte s tou zpátečkou pravdu, ikdyž hodně zde záleží na požadavcích, podmínkách a celkovém úhlu pohledu. Já jsem měl dlouhou dobu doma dělaný traktůrek s motocyklovým motorem, taktéž bez zpátečky. Ale protože v okolí je terén téměř rovina, nebyl problém prázdnou soupravu zatlačit ručně a naložený vozík jsem si přepojil na přední závěs a bez problémů na místo zatlačil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.9 (?), 13.12.2009 12:16

Také máte svým způsobem pravdu. Hovořím na základě vlastní zkušenosti, práce s rotavátorem na členitých záhonech, kdy je zpětný chod potřeba, potřeba couvání při vožení dřeva do dřevníku, zpracování půdy třeba s pluhem a otáčení na omezeném prostoru. Ne, že by to bez zpátečky nešlo, ale v mých podmínkách by to byl docela problém. Navíc třeba pro práci s pluhem je dobré malotraktro dotížit závažím do kol, případně čelním závažím, případně agregovat tento malý hobby stroj s otočným pluhem a všechno toto příslušenství MS 16 IN nabízí, ale znova říkám je potřeba proovnávat techniku dané kategorie, nikoly hobby versus profi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 23.12.2009 9:06

dobry ja si myslim ze vari je kvalitni vyrobek a nema na moufu ale na hoby je taky moufa dobry ale ja bych zvolil vari a taky si mislim ze je maunf castecne kopirknuty od vari ja moc fandim vari a opravte me jestli se pletu a ma vyhodu co se tyce snekoveho prevodu, s pozdravem Radim Vujtek-13let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.210 (?), 23.12.2009 9:10

pardon ja jsem se splet a ma na maunfu tak, s pozdravem Radim vujtek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.9 (?), 23.12.2009 18:07

A v čem je Mountfield tak trochu kopie Vari? Docela mě to zajímá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 5.12.2009 22:25

Jenom krátký dotaz, který souvisí s tématem. Má Vari Pony, který se mi docela líbí pro hobby nasazení, ač mám Mountfield MS 19, zpátečku, nebo má jen 2 rychlosti vpřed, což by byl jeho velký mínus. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika