Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 123.197 (?) 
12.10.2014 1:30, zobrazeno: 130832x

Prepáčte, že sa pýtam na tento traktorček, ale po prečítaní všemožných tém som nikde nenašiel erudovaný popis toho, čo,kto, kde a ako s ním robil.Áno, bolo tu napísané, že spokojnosť, aj,že slabá prevodovka a tak... Ale ako sa s ním pracuje, či dokáže v základe(8"kolesá)niečo zorať... Ani slovko...

Takže, asi takto.Zdedili sme rolu(cca.60x10)doteraz pravidelne oranú(ťažká, ilovina)..Chceme to oplotiť(zver) a traktor sa tam už nedostane... Chcem Vás poprosiť, či tento malotraktor dokáže niečo v tejto pôde(miestami sklon 25stupňov)utiahnuť...

Ďakujem... Ivo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.197 (?), 12.10.2014 1:37

A ešte... Ako rotavátor je dobrý??(v podmienkach pôdy hore uvedených)...Ako sa ním zabáča na konci riadku???Skrátka, osobné skúsenosti niekoho, kto ho vlastní a pracuje s ním...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 12.10.2014 4:52

Mám jílovopísčitou těžkou půdu, takže podmínky horší než máte vy. Na podobném malotraktoru, přidělané plechové nasazovací šípáky proti prokluzu a traktůrek v této půdě se absolutně nechytá, potom větší malotraktor 4x4 opět bez šance ten už ale aspoň 10cm po povrchu něco obnaží, takže se dá používat na vyorávání brambor, obnovu řádků brambor, tahání brán apod. Nakonec jsem stejně musel pozvat klasiku Zetora a i ten, když je hlína vyschlá má co dělat a dává do toho při hloubkovém orání maximum. Pokud máte v plánu využívat podobný stroj, můžete s ním v takové půdě maximálně pohopsat rotavátorem vrchních 10cm půdy, na nějaké orání předem zapomeňte. Pracuje se s ním dobře, na konci řádku přizvednete, otočíte a jedete druhým směrem, ale není to stroj do podobné půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.180 (?), 12.10.2014 7:51

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.4 (?), 12.10.2014 10:39

Mám MKS a zkušenosti s oráním nemám moc velké (občasné), ale co bych doporučil, větší kola a návleky nejsou dobrý, zanesou se hlínou (ta nevypadne) a pak to prokluzuje, spíše bych použil ty kultivační kola, ale nemám s nima zušenost. Při orbě a kolech 8" s návleky, je lepší jet vyšší rychlostí a mít zátěž, MKS je lehký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.180 (?), 12.10.2014 11:07

Zaujímavý postreh, ďakujem.A ako rotavátor zvláda aj ťažkú pôdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.4 (?), 12.10.2014 15:09

Mám dělanej a větší než originál a zvládal i čerstvě zoranou louku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.180 (?), 12.10.2014 15:46

"Delanej"znamená, že ste si ho urobil sám, svojpomocne?Tiež som nad tým premýšlal, ale keďže nemám možnosť prístupu ku kovoobrábacím strojom, túto možnosť so zavrhol.Takže iba hotová mašina prichádza do úvahy.A tá MKS-60 tka sa mi celkom pozdávala.(čo neznamená, že ju chcem silomocou kúpiť.Je to predsalem kopec peňazí na to, aby som kupoval "vrabca vo vreci")..Preto som založil vlákno, aby som aspoň trošku tušil, čo sa s ňou dá robiť... Videí, ani článkov o MKS-60 moc není, vlastne skoro nič(oproti iným značkám v tejto triede)..A je mi to divné, keď som sa dočítal, od kedy sa vyrába... A na bazoši sa ani nedá zohnať... Buď je to taká super mašinka, že ju nikto nechce predať, alebo je iný dôvod, mne nejasný, keďže sa o nej nemám ako presvedčiť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.116 (?), 12.10.2014 16:27
S tímhle orat moc nejde, koukněte po jednoosácích bez řetězu v pohonu nápravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.4 (?), 12.10.2014 17:35

A kdo Vám řekl, že se s tím moc nedá orat? A jakou nevýhodu má řetězový pohon nápravy? A když se MKS osazuje 12HP motorem, tak i převodovka musí něco vydržet, ale je to zbytečný výkon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika