Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



host - 72.218 (?)
24.10.2014 23:15

Motor XP200 je od ZongShenu. Má litinovou vložku válce a valivé ložisko na straně PTO. Vari ho tvrdě testovala 3 roky než ho uvedli do prodeje, takže pochybuju, že by si pustili do světa nějaký šmejd. Je to klasický 4takt OHV s rozstřikovým mazáním a papírovou vložkou vzduchového filtru. Všechny připojovací rozměry jsou stejné jako pro motory Honda GCV/GSV/GXV.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
host - 72.218 (?), 24.10.2014 23:15

Motor XP200 je od ZongShenu. Má litinovou vložku válce a valivé ložisko na straně PTO. Vari ho tvrdě testovala 3 roky než ho uvedli do prodeje, takže pochybuju, že by si pustili do světa nějaký šmejd. Je to klasický 4takt OHV s rozstřikovým mazáním a papírovou vložkou vzduchového filtru. Všechny připojovací rozměry jsou stejné jako pro motory Honda GCV/GSV/GXV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 25.10.2014 7:27

To nebude tím, jak se řadí přízpěvky. To je tím, že se nechcete pochopit.Včera jsem se ptal pod tím snímkem Vari na zeleném koberci, jak vlastně u toho Globálu sundat kolo a být sám.Jak tam ten pán vlastně tu kozičku dal?Je prodejce a ví o tom všechno, nebo to koupil a mění opravdu rotavátor za kola?Jediné místo kam dát tu kozu je těsně u převodovky, ale na to ta jeho je dost široká.Dobré by bylo to posadit celé na závěs s nosičem zav.33kg na dva špalky.Ten však jak už jsem včera psal musí ven k vůli rotavátoru kterému vadí.Když už maříte čas a je to váš problem čím, tak bych prosil, zda by vaše bohaté zkušenosti nešly nasměrovat i tam.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.10.2014 9:50

Ten stojánek neřešte, když nejste schopen pochopit jak se to přehazuje, tak Vám ani stojánek neusnadní práci. Ono stačí malinko cuknout a stojánek se místo o osu opírá o navlékanou trubku. Někteří místo té kozičky používají stojánek ON-01. Druhá věc je, že si můžete sundat motor a pak je práce také úplně jiná...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.161 (?), 25.10.2014 12:22
Osobně Global nevlastním, mám stroj s osovým čepem. Nikde jsem nenašel popis výměny kol za rotavátor a naopak. Stojánek, který by usnadnil výměnu, by se musel podobat stojánku od Mf. Určitě by musel být složitější se zvedáním a spouštěním, protože zvednout rotavátor do takové výšky, abych mohl nasadi kola, určitě stojánkem zmíněné konstrukce od Mf nepůjde a také nelze k tomuto použítstojánek ON-01, který slouží jen k aretaci skladovací polohy. K výměnám by se musel využívat závěs úplný Z-1. Stojánek na zeleném koberci je pouze pomůcka pro obchoníka, montovat se s tím nedá nic. Takže jsme tam, kde jsme byli, akorát k tomu nemusíme mít klíč OK24, ale toto je za cenu zvýšeného opotřebení všech smontovaných součástí vyvikláním. I konstrukci s osovým čepem nepovažuji za echt, protože čouhající šestihrany jsou podle mne příliš krátké. Přesto bych další zařízení volil s osovým čepem. Navíc jsem zastáncem teorie, že co u takovýchto zařízení neni skuplováno na pevno nestojí za nic. Rád bych, aby se zde pravdivě vymáčkl majitel Globalu, který ho již nějaký roček vlastní a intenzivně používá, jak k pojezdu, tak ke kypření těžké půdy rotavátorem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 25.10.2014 12:30

Pánovi 68161 děkuji.Ten ví o čem mluví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.91 (?), 25.10.2014 12:22

Aaa pán všechno ví.Odpověď na každou otázku.Škubnout, vyndat motor nebo dokonce použít stojánek na obrázku.Asi jste ten stojánek neměl nikdy v ruce.Jde ohnout přes koleno.Aby se stroj nepřevážil vyhovuje.I tak děkuju.Třeba se někdo ozve, kdo mění kola za rotavátor nevyndavá motor a napíše mi jak to upravil, že mu při rotavátoru nevadí nosič závaží/závěs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.221 (?), 25.10.2014 13:22
Pán nezná na všechny otázky odpovědi. To je úplně normální. O motoru a jeho nesundávání jste začal vy. Stojánek na parkování, či skladování, jsem si zhotovil sám, protože dávat za těch pár deka železa, Palackého, považuji za mrhání finančními prostředky, které nemám velké a zvláště, když si tu prkotinu můžu zhotovit z toho co dům dal, téměř na koleně. Jenom velmi silný trouba by při výměně nechal motor na převodovce, protože to přinese velké potíže u obou druhů motorů. Prosím vás, kdo tady napsal, že na stroji nechává při a po montáži rotavátoru závěsné zařízení BZN-002. Tady je zřejmé, že si vymýšlíte a dráždíte čtenáře svými výplody No a jestli se vám opravdu něco nelíbí, tak požádejte výrobce o vydání manuálu na všechny možné činnosti při sestavování různých sestav. Místo toho dráždění, si raději vemte do rukou severský universální zázrak a běžte si s ním kouzlit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 26.10.2014 7:19

Nikdo, tady nenapsal, že nechává BZN 002 na stroji při montáži rotavátoru.Vadí tam pár mm ,které brání k otáčení.Čekal jsem v kutilské diskusi že se např. dovím jak nejlépe a rychle vyměním kola za rotavátor.Třeba tak, že pomocí dvou špalků podloží celý stroj vpředu a vzadu pod ten nosič závaží, provede výměnu kdy má kola ve vzduchu a nakonec demontuje i nosič.Za pár deka železa nemusím mrhat pětistovkou protože ten stojánek je v ceně.A zase dobrej nápad by byl udělat ten parkovací stojánek tak pevný, aby vydržel třeba to naklánění při výměně.Myslím dodatečně doma.Nedělejte advokáta výrobci.To je jeho povinost napsat uživateli jak a co má dělat. Mě, třeba tučným písmem, když vás a toho pana S.to potěší.On ví, kdo je chápavý a kdo ne.Ne že mi tam budou psát abych si myl ruce po výměně oleje a ojetý stroj likvidoval v kovošrotu.Děláte jako že je všechno v pohodě a to se pak řeší, že má každý doma 3 převodovky a na každé jiné nářadí.Na to zas nemám Palacké já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.89 (?), 26.10.2014 10:42
176.91 tu eventualitu s BZN-002, jste si vymyslel vy sám, ve svém příspěvku 25.10. Nejrychleji provedete změnu traktoru za rotavátor bez jakýchkoliv pomůcek, jen s pomocí klíče OK24. Rozebrání traktoru provedete opačným způsobem „sestavení jednoosého malotraktoru“. Postup je tento: sundáte PJ. V případě, že jste perfekcionista, odložíte do zvláštního stojánku, který si ovšem musíte vyrobit. Sundáte BZN-002, zbytek JMT položíte pravým kolem na bok, zaretujete volnobžku na obě strany, vyndáte závlačku, povolíte klíčem OK24 matici otáčením doleva, atd... Stojánek ON-01 pravděpodobně v ceně není, přestože se v hlavě VII. návodu k obsluze „Skladování“ píše, že je ON-01 součást dodávky s převodovkou. Tři prodejci tvrdili něco jiného. Stojánek, který by sloužil, jako pomůcka při přestavbách stroje, by musel být jiné konstrukce, s možností zvedat a spouštět, jednoduše speciální hever-zvedák, který by ovšem byl v poměrech ČR velmi drahý. Ruku na srdce, kolikrát tuto činnost provádíte během roku. Mne to celkem nijak neomezuje, přestože jsem dost starý a navíc jedna noha po úraze neslouží. Předpokládám, že jste mlaší, nebo dokonce přímo mlaďoch, tak by tato činnost měla být pro vás brkačka. Neměl jsem a nemám zájem nějak výrobce omlouvat. Naopak, tvrdím, že návody k osluze čehokoliv musejí být exaktní a dostatečně obsáhlé. Nedělám, že je všechno v pohodě, ale je tady velmi mnoho diskutérů, kteří vás s obrovským elánem poplivou a přitom nechávají svoje neletilé školou povinné děti používat tato zařízení, nebo jim to dokonce nařizují, sami používají tato zařízení v rozporu s platnými předpisy a vyhláškami a ještě se tím na těchto stránkách chlubí, když se otřete o nějaké zařízení od Vari a nejhorší je, že v případě šlendriánu ze strany výrobce, ho omlouvají. Bohužel, mám tu zkušnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 26.10.2014 12:05

Dobrý den.Důležité je pro mě, že jste změnil trochu ton.Jako tak trochu ke kolegovi.Célá ta diskuse vznikla, že mě napadlo použít obrázek kde je Globál podložený tou kozičkou.Tím se majiteli omlouvám.           Už nebudu nic psát jestli vercajk nebo ne .Jestli jsem starýnebo mladý.Zkusil jsem si pomoci takto.Viz fotky.Ten zvedák stál 400 kč.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika