Lepší křovinořez - který?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 90.235 (?) 
16.7.2010 13:53, zobrazeno: 96823x

Chtěla bych se poradit ohledně křoviňáků. Potřebujeme nějaký už opravdu lepší, o výkonu od 2kW a větším objemu (nad 40 cm3). Zároveň ale, aby nebyl zase extremně těžký (max. 8kg) a drahý.. Využití: vysekávání nedopasků na pastvinách, podžínání ohradníků apod. Určitě potřebujeme, aby na něj byla možná dát struna i trojzubý kotouč (snad jsem to pojmenovala správně).

Které stroje (značka, typ) by tak nějak připadaly v úvahu? Cenově do 20tis, čím levněji, tím lépe (dá se vůbec sehnat?). Děkuji za tipy!

TR

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 16.7.2010 14:25

Co člověk, to názor. Každý vám doporučí to, co má doma. Mně osobně přijdou nejdravější křovinořezy stihl 4 mix. Navíc mají výborný poměr hmotnost/objem/výkon, nicméně 2 kW na dosíkání trávy je nějak zbytečně moc. Když uvážím, co dovede stihl FS 130 s 1,4 kW (1,9 hp) a 5,9 kg hmotnosti, zvážil bych, zda tahat na tyto práce těžší stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.235 (?), 16.7.2010 15:39

Děkuji. Ono to není jen na normální trávu, ale "klacky" od bodláků, mrkvice, šťovíků apod... současný křoviňák (cca 0,8 kW? Teď nevím přesně) s tím má hodně velké problémy (má problém i s půlmetrovou klasickou trávou), zatímco sousedův ozkoušený 2,1 kW Oleomag udělá fik a je to pryč. Nicméně Mountfieldu se chceme vyhnout...

Co všechno tedy dovede zmiňovaný Stihl FS 130? Usekne bez větší námahy i vysokou přerostlou trávu a tvrdé stonky plevelných rostlin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.177 (?), 18.7.2010 0:49

Jako prodejce a spotřebitel a vlastník mohu vám říct jednoduše a přesně co chcete, nikdo zde nic nenapsal a jen píše nepodstatné věci když seče 50m čtverečných né rozsáhlé špatné plochy.

Struna jde na každý křovinořez, tu doporučuji pro slabé stonky a menší trávníky bez křoví a podobně křovinořez se nechá sehnat na tuto potřebu do 7tis hobby výrobek ABG třeba.Ani profi křovinořezy co zde byli jmenovány nejsou na vysokou trávu v cenách do 20tis.

Druhá varianta jelikož máme sad pozemky   jsme mezi 2 potoky celkem velkými, jelikož tady v roce 98 byla povodeň tak od tý doby se zde abnormálně daří na některých částech z naplavenin ''hlíny'' plevelu stromkům křovím... a bez problému 2 metrové kopřivy nejsou problém nebo tráva, na tak silné klacky a trávu stonky žádná struna nevydrží, stromky a babáky a vše možné jsou zde narostlé zachvíly a v podstatných rozměrech, proto používáme Jonsereda rok. cca 1995 nejvýkonější model a na něm cca 30cm mačetu (dvoustraný nůž) stál v tý době asi 25tisíc. a potom rok cca 1995 Solo nové stálo 18tis. také na něm je dvoustraný nůž (tyto nože jsou nejlepší - mačety) nechá se sehnat někde z prodejny jako ''zapadlý model za slušný peníz nové třeba 13tis. nebo zánovní za 8tis.'' a kvalita o proti těm modelům co zde uživatelé píši je mnohem lepší i když uživatelé budou napadat.

Tyto křovinořety posekají všechny babáky stromky vysoké silné kopřivy zarostlou trávu,2metrovou špoušt všeho možného.

Na všechny křivonořezy lze dokoupit strunu a jaké koliv nože, jestli sečete 1-2 do roka a déle a nestaráte se o pozemek doporučuji dvoustraný nůž je jak sekačka na trávu seče jak d'ábel.

Kupte si kompletní a kvalitní Jonsered vestu a váha pár kil opravdu nebude poznat, čím těžší tím lepší.

M. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.202 (?), 18.7.2010 1:45

Jako lesník, mám zkušenosti za mých patnáct let s používáním křovinořezů, co se značek, komfortu obsluhy a spolehlivosti týče. Lehký profi křovinořez je od Husqvarny 335 RX. Jeho slabší stránkou je vyřešení pomocné startovací pružiny "smart start",kterou jsem měnil snad každý druhý měsíc, nakonec jsem závadu odstranil, tím,že jsem si vyměnil startovací lanko na délku jednoho metru, kterou předepisuje výrobce, místo 65 cm, které tam bylo původně.Nyní pružina drží druhou sezonu. Jinak je to lehký, výkonný a mohu říci spolehlivý dělník. Zaměstnanci jej denně používají na ožínání trávy kolem stromků, která je u nás skoro dvoumetrová. Cena se pohybuje u mého dodavatele v akci kol. 14000Kč. Nejlépe se nám osvědčily křovinořezy od fy. Stihl, kterých je u nás na revíru nejvíce. já používám křov. FS 450,který neutaháte, ale je pro Vaše potřeby dražší a těžší. Používám na něj dvoustranný, správně dvouramenný žací nůž. a jsem s ním opravdu spokojený. Myslím si dobrý nůž na práce kolem farmy a ohradníku. Základem každého žacího nože je jeho ostrost.Právě fa. Stihl dvouramenný nůž vyrábí, jinak o jiném výrobci nevím, který by vyráběl kvalitní a pevné nože. Nemluvím o blátě z číny. Dobrý profi křovinořez Stihl je typ FS 350. Cena se pohybuje kol.18000Kč. Kompletní stroj je dodáván s trojramenným žacím nožem, který je vhodný na hustou a spletitou trávu, ostružiní,maliní a slabé průměry kmínku cca do 2-3 cm, podetne i silnější, záleží na výkonu motoru a ostrosti nože. 16500Kč stojí farmářský Stihl FS 130. Cenový rozdíl je cca 1500 Kč. (FS 350 a FS 130). Má volba by byla jasná pro tu FS 350,nebo Husqvarnu 335 Rx. Záleží, kolik chcete investovat. Každý typ křovinořezu si najdete přes Váš vyhledávač. S Pozdravem Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 16.7.2010 15:36

Podívejte se na MS 4010(1,8kW, 7,9 kg profi), nebo MS 4510(2,3kW, 7,9kg, profi). Je to v limitech a spokojenost bude velká, to Vám téměř mohu slíbit :)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.236 (?), 16.7.2010 16:04

Udělám co předpovídal A.W. a dporučím co mám doma. Stihl FS 130 používám třetím rokem na více jak 2t m na svým a dobrovolně sem si nabral i údržbu dalších metrů u rybníka s náletem, bodlákama, rákosím a orobincem. Mašina to zvládá levou zadní i v těchto vedrech, startuje na drcnutí při základní ůdržbě, což je doplnění struny, dolití paliva a občas namazání úhlového převodu. Za celou dobu nebyl ještě problém, nikde se nic nepovolilo, servis ještě neviděla a výkonu má dostatek. Co píšete je více o nástroji. Na pěknou trávu a k plotům beru strunu, na vysokou a do bordelu nůž. Strunu občas doplníte, nůž přebrousíte. toť vše. Mašina je držák, dobře vyvážená a šráky taky dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?), 16.7.2010 18:46

Používám stroj Husqvarna 333 R na stejné učely (+ vyžínání náletů do cca 3 cm průměru stačí trojzubý kotouč) na které ho potřebuje a je naprosto vyhovující nicméně dnes bych koupil spíše HQ 335 Rx který má nižší vibrace ale samozřejmě také neuděláte chybu s podobnými výše uvedenými stroji jen se mi zdá požadavek na vyšší výkon a s tím spojenou vyšší váhu není trošku zbytečný ale je to jen na vás :)     J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 16.7.2010 21:49

Použijte Stihl FS 130 a dbejte na neustále velmi ostře nabroušený žací kotouč.  Nemá smysl tahat 8kg na ramenou. Každé zbytečné kilo váhy navíc Vás znechutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.32 (?), 16.7.2010 22:02
Jestli chcete velký výkon, nízkou hmotnost a profi tak MS 340.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika