Lehčí křovinořez do svahu, do 7000Kč



Stránky: 1,  2   
host - 145.138 (?) 
11.5.2016 9:29, zobrazeno: 9033x

Poradíte prosím s výběrem benzínového křovinořezu popř vyžínače?
Snažil jsem se zorientovat, ale nemám jasno.

Budu sekat pravidelně zahradu cca 1000m2, jde jen o trávu, popř kopřivy, ale spíš ve větším svahu, jsou tam podmáčená místa, mokrá tráva, i vyšší.
Potřebuju dobrou ergonomii, říditka typu bike, stroj spíš lehčí s minimem vibrací kvůli pravidelné práci ve svahu. Výkon by měl stačit něco lehce přes 1kw. Jen vyjímečně nasadím místo struny kotouč.
Mám informaci, že 4-takt se do svahu nehodí kvůli mazání.

Má smysl kupovat lehné Stihly za cenu 5-7 tisíc? S bowdenem? Smysl mají asi až ty dražší a kvalitnější,  že? Byla by to čína? Mám pak rozporuolné dojmy třeba ze značky Oleo-mac, která by asi taky připadala v úvahu. Co třeba dolmar?

Budu vděčný za každou radu, děkuji mnohokrát.
Petr Kolman

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.234 (?), 11.5.2016 9:53
Jenom pro orientaci. 4 takt se do svahu hodí a bovden neberte. V zátěži jektá a ztrácí výkon. Mám od Dolmaru 4 takt a jiný křovák už nekoupím. Dobře vyberte, nejlépe zkusit a potom jít koupit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.138 (?), 11.5.2016 10:28

No k tomu náklonu mi v obchodě Hecht mi prodavač říkal, že 4 takt se může ve velkém náklonu špatně mazat, pokud teda nemá nějáké tlakové mazání. Což ty obyčejné asi nemají. Stejně, jako třeba u klasické sekačku s pojezdem, u které jsem byl taky kvůli mazání varován před velkým náklonem ve svahu.

Jinak 4 takt Dolmar ti taky padl tak do oka. Kultivovaný chod, celkem i dobrý zátah motoru. Akorát co ten náklon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.88 (?), 11.5.2016 10:54
Náklon při práci nevadí, stejné jako 2 takt. Ukládám když nepoužívám motor je výš než strunová hlava. Zátah super, start super, hlučnost super, spotřeba super, celkový dojem super.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.102 (?), 11.5.2016 13:17

Je to tak, 4taktne motory urcene pre krovinorezy su konstruovane pre pracu vo vsetkych polohach, aj hore nohami. Takze naklon im nevadi. Deklaruju to aj vyrobci motorov na svojich strankach. Vyguglite si napr. Honda GX35, najdete tam vsetko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.77 (?), 12.5.2016 21:42
4t honda pro křoviňáky je přímo stavěna pro svah, není to pojezdová sekačka, ikdyž i ta má slušný náklon 30°,co se týká hondy.Navíc honda 4t motory koupíte ve více značkách-HQ, Stiga apod.Máte otočený pojem sečení-na plošné vyžinání husté či vyšší trávy je třeba to nejsilnější z trhu např.45ccm, na kotouč jsem měl i 25ccm, vtip je v tom, že si pletete plošné vyžínání dělané 3-4/rok, s vyžínáním dělané jako dosekávání po plošném sečení dělané 1x14dní.Aspoň dle Vašeho popisu.Oleomac má šílené vibrace, ale dle dostupného info, narozdíl od pil funguje.Mohla by Vám vyhovovat stiga s plnohodnotným antivibračním systémem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 13.5.2016 7:45

Ano pán to má otočené, na strunu plánuje slabý motor protože nůž nebude skoro používat.Pozoruju, že nůž má mnohem menší odpor naž struna.A když je čerstvě vysunutá, to je síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.138 (?), 16.5.2016 11:49

Rád to trochu přehodnotím, jestli to dělám špatně. Budu rád.
Zatím jsem sekal strunou, asi 1x14dní a udržoval jsem trávu v mokřině na zahradě v nějáké rozumné výšce max. do 30cm, plus jsem dosekával na zahradě prudší svahy, kam se už klasickou sekačkou s pojezdem nedostanu, to je obyčejná tráva.
Strunou mi to přišlo praktičtější a bezpečnejší, protože nám tam roste hodně stromů a keřů a dosekával jsem to okolo nich, okolo plotu, zídek, různá zákoutí mezi stromy, kam se už stejně tak velku sekačkou s pojezdem nedostanu. Bezpečnější mi to přišlo v tom, že hlavně omylem kotoučem neuseknu stromek, neklepnu do plotu, nebo zídky.

Sekání bývá dost na dlouho a tak sháním něco hlavně s nízkými vibracemi a s dobrou manipulací, ať to třeba ty 3-4 hodiny zvládnu bez zničené ruky, protože starý křovinořez neskutečně vibroval, rozpadal se, motor byl hodne nespolehlivý. Je to taková levná, asi čína, za 3000 Kč.

Dolmar: Třeba u 4-taktu od Dolmaru se mi líbí váha asi jen 5,5kg, dobrý úchyt, malé vibrace, málo smradu, protože nepálím olej, větší zátah od nízkých otáček. Snad i rozumné provedení a životnost a poměrně rozumná cena 8000 Kč.

Další typy: Hondy jsou už hodně drahé, něco okolo 12000 je opravdu moc. Chtěl jsem něco okolo 6000 - 8000 Kč.
Můžete dát nějáké tipy třeba na Stigu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.138 (?), 16.5.2016 13:38

Konkrétně Dolmar MS 246.4 mě zaujal. Jak na tom bude výkonově pro moje potřeby, bude stačit? Strunou, anebo nožem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.11 (?), 17.5.2016 12:58

Za ty prachy siproti číně moc nepomůžete, Honda ví co dělá a nechá si to zaplatit, levné čtyřtakty podle mě nebudou extra žádná výhra. Čtyřtakt snad prodával i McCulloch, ale podle majitele to byl neopravitelný krám vrácen v záruce.

Přitlačil bych s penízky, ono se to vyplatí ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika