Kultivátory Bertolini



host - 205.70 (?) 
27.3.2013 13:23, zobrazeno: 13180x

Zdravím. Kultivátory Bertoliny sa objavili v Mountfield-e, teraz potria pod Emak. Zaujímali by ma názory na túto v našich končinách menej známu taliansku značku, ako tiež i porovnanie s českými (Vari, Robot, MS-mountfield) a slovenskými (Agzat) kultivátormi. Na oficiálnom webe "bertolini" som vzhliadol dosť širokú ponuku nielen kultivátorov (bezmála 15-20 rôzne konštrukčne riešených modelov - s remeňom, s ozub. prevodmi, s diferenciálom, mnoho je i s dieselom /kama, Lombardini/ atď.). Mountfield ponúka zatiaľ len 2 modely: Nejaký 0,8 kw "kultivátor" a potom už profi veľký ťahaný kultivátor. Čakám na Vaše postrehy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 205.70 (?), 27.3.2013 14:43

Najviac sa mi ale pozdáva kultivátor od "guardino", asi nejaký Turek. Nechajte si vyhľadať "guardino capa" a hneď máte dve videoklipy. Tiež by som sa potešil prísunu množstva informácií o tomto stroji /firme/, ale to si asi priveľmi fandím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.33 (?), 27.3.2013 15:44

Zdravim

uz je tu vlakno o bertolini 410, dajte do vyhladavania, sam som ho zalozil. Ja som si ho nekupil len z jednoho dovodu, mam malo pola ci vinohradu cca 15 arov, naproti tomu mam 35 arov sadu, co robim s Dakr FD-2 super stroj!!. Ale sused ma vinohrad, cca 60 arov, z toho 70 % v prudkom kopci, kupil bertolini 410, a nevie ho vynachvalit. Zatial rotavatoruje, vlecku ma robenu. Je to delo, hlavne vykonny motor!

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.64 (?), 19.3.2015 8:23

Tento stroj Bertolíny 410 jsem si koupil je to opravdu vzhledově a funkčně dobrý stroj přesto že jsem s ním jel asi jenom tak dvě hodiny jsem měl dvě poruchy. jedna byla když mi prosakoval olej z hoirního víka převodovky a druhá porucha pružinka která tlačí na ventilek přívodu kapalin v kerburátoru byla zřejmě špatně zakalena a stlačila se a benzin protíkal do válce a z válce do olejového prostoru v motoru což jsem napřed nechápal proč mi vytéká olej kontrolním otvorem Tim pádem motor nešel protočit protože ve válci byl benzin nemohl jsem na to přijít proč motor nejde protočit až jsem vyšrouboval svíčku a vystříklo na mně spousty benzínu tak jsem pochopil. Olej znehodnocen musel jsem dát nový..Samostatně pružinku koupit nejde jenom celý karburátor za 3500 Kč to mi zdělili v prodejně.Tak jsem pružinku nahradil jinou ale není to úplně ono musím sehnat jemnější. Ale jinak jsem ze strojem spokojen.Vl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.70 (?), 27.3.2013 22:04

No posúďte to sami - prípájam obr.

Guardino 10 hp
Guardino 10 hp
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.102 (?), 10.7.2013 23:31

MF tých Bertolini asi veľa nepredá, i keď tá cena sa mi zdá prijateľná, ak by to plnilo svoj účel aspoň na 70%. Ale bez otestovania, čo taký stroj vlastne dokáže, by som do toho tiež nešiel. Papierové dáta mi nestačia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika