Kultivátor vs Rotavátor - jaký je rozdíl?



host - 234.19 (?)
10.4.2008 13:41

Uvažoval jsem o kultivátoru (rotavátoru) s pětikoňovým motorem Honda se čtyřmi, respektive šesti noži s šířkou záběru 45/75 cm s celkovou hmotností 50kg. Vzhledem k tomu, že mám na zahradu hodně členitou (skalky, okrasné a ovocné stromy, chodníček, posezení s ohništěm, květinové záhony a pod.) rád bych si to udělal postupně sám. Teď jde především o to, která mašina to zvládne a která nikoli. Kopat to motykou prostě nemůžu. Před lety to byla holá plocha a dělali jsme to traktorem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 221.138 (?), 16.4.2008 14:52

Vážený pane. Ve Vašem případě bych skutečně kontaktoval zahradnickou firmu, jak Vám už bylo doporučeno, která vlastní rotační brány. Je to výborný stroj agregovaný s motorovou jednotkou. Dělá to fantastickou práci a navíc by se Vám to vešlo mezi porost. V loňském roce jsem to měl půjčené a zhruba poloviční plochu, než máte Vy jsme měli upravenou za 3 hodiny. Samozřejmě ale nejdřív byl travnatý porost likvidován herbicidně! Napadla mě totiž otázka, co potom budete s koupeným strojem dělat? Stále zpracovávat půdu rotavátorem není zcela ideální. Sám jej vlastním a moc jej nepoužívám. Příliš rozbíjí půdu na jemné částečky, které potom slehnou a v půdě není vzduch, který je ovšem nutný pro zdárný růst téměř všeho. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MirekCh - (11) - 249.3 (?), 10.4.2008 13:24

Vlastním elektrický rotavátor- šířka záběru max 75 cm a taky Vari rotavátor s šířkou záběru tuším110 cm. Rozhrabat Vari rotavátorem trávnik sice jde, ale 2500 metru je hodně, šlo by to velice pomalu a asi by jste přišel o ruce. Chtělo by to vidět a vyzkoušet, ale pochybuji o nějakém úspěchu. Záleží také do jaké hloubky to chcete prohrabat. V obdělané půdě je to úplně o něčem jiném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.19 (?), 10.4.2008 13:41

Uvažoval jsem o kultivátoru (rotavátoru) s pětikoňovým motorem Honda se čtyřmi, respektive šesti noži s šířkou záběru 45/75 cm s celkovou hmotností 50kg. Vzhledem k tomu, že mám na zahradu hodně členitou (skalky, okrasné a ovocné stromy, chodníček, posezení s ohništěm, květinové záhony a pod.) rád bych si to udělal postupně sám. Teď jde především o to, která mašina to zvládne a která nikoli. Kopat to motykou prostě nemůžu. Před lety to byla holá plocha a dělali jsme to traktorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.19 (?), 10.4.2008 13:51

Pro letošní rok by mi stačilo přetravnit cca 800m2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MirekCh - (11) - 249.3 (?), 10.4.2008 13:56

Nejlepší by bylo zajít za někým, kdo takové zařízení vlastní a vyzkošet si, co ta práce obnáší a podle toho se pak rozhodnout.  Víc asi neporadíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.19 (?), 10.4.2008 14:09

Takže sum-sumárum, jak jsem pochopil, buď si zavolám profíky, nebo si koupím motorový rotavátor se 130 ot./min a oddělám si na něm ruce. Vyhlídky pěkné. Ale moc díky za objasnění problematiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 10.4.2008 15:00

Zdravim. Takže všechno od začátku a polopaticky. Kultivátor je zařízení, kde se radličky (srdcové nebo lžícové) jenom tahnou pomocí nějakého rámu za traktorem, ale nerotují. Rotovátor ma nože na hřídeli která se otáčí. Já doporučuji chemicky zlikvidovat stávající porost a potom rotovátorem pozemek upravit, potom založit nový trávník, uválcovat a potom jenom zalévat sekat a sekat a sekat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 21.222 (?), 10.4.2008 15:11

zdravím,

tak čo sa týka tých otáčok nožov, nie nieje to málo napr. 160 otáčok za minutu to sa v zemi nedá udržať ak nieje pooraná, a to ešte naviac so silným motorom. mám zahradu o výmere cca 2200 m2 a takisto posadené to čo popisujete vy, pred nedávnom som kupil rotavator. a som plne spokojný

všetko ostatné už tu www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/rotavator-misina-delta-t-6-0d-49394/

len ten rozdiel že ja som si dokupil ešte jednu páru nožov, čili dokopy 8 nožov.

ak by boli otázky, ozvite sa.

u nás CR/SR je pod názvom KF dragon 65

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 10.4.2008 18:01

Někde tady píšete, že chcete založit nový právník. Najděte si někoho se zakladačem trávníku za jednoosák a máte to připraveno na setí z jedné vody na čisto. Drny a stará tráva na dně na povrchu zemina. Pak jen zasít a umáčkonout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MirekCh - (11) - 249.3 (?), 11.4.2008 8:19

Ještě pro pána 234.19. Kdyby jste byl někde z okolí Frýdku-Místku, tak klidně přijeďte a můžete si u mě všechno odzkoušet. Já rotavátorem okopávám i jahody(elektrickým), zozhrabávám kompost, nebo jsem dělal drážku v zemi pro položení kabelu a pod. Taky jsem rozhrabával asi 100m čtv. starého trávniku, tak jak to chcete udělat vy, ale půda pod starou trávou byla bez kamenu, tak že to celkem šlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika